Zmiany partii przez posłów w czasie trwającej kadencji zawsze wywołują ogromne kontrowersje. Najnowszy transfer, do którego właśnie oficjalnie doszło, zadziwił jednak obywateli jeszcze bardziej niż zazwyczaj. 

Kiedy Zbigniew Gryglas w zeszłym miesiącu oświadczył, że odchodzi z Nowoczesnej, polska scena polityczna zadrżała. Niewiele osób spodziewało się jednak, że tak szybko odnajdzie on nowe, całkowicie odmienne ideowo, ugrupowanie.

„Tutaj znajduję wszystko”

– Zawsze deklarowałem moje wolnościowe poglądy gospodarcze, także w Nowoczesnej mówiłem o tym szeroko, że istnieje potrzeba wzmocnienia gospodarczego Polski, wzmocnienia naszych małych i średnich przedsiębiorstw, by małe stawały się średnimi, a średnie – dużymi, a te duże wychodziły poza granice kraju. (…) Tutaj znajduję wszystko to, co mi w duszy gra – zarówno konserwatyzm światopoglądowy, jak i wolność gospodarczą; to jest dzisiaj dla mnie najbardziej odpowiednia formacja – stwierdził Gryglas w rozmowie z dziennikarzami, oświadczając, że… przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina.

– Mam taką propozycję, by włączyć się bardzo aktywnie w działalność jednego z zespołów – zespołu gospodarczego partii i to jest rola, której chciałbym się podjąć – dodał polityk.

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również