Tego z pewnością nikt się nie spodziewał. Zaskakujące wyniki sondażu pokazują, jak zmienia się sytuacja polityczna w kraju. Przypominamy, że do wyników każdego sondażu należy podchodzić z należytą rezerwą.

Sondaż przeprowadzony przez CBOS pokazuje zaufanie i nieufność Polaków do poszczególnych polskich polityków. Na szczycie rankingu niezmiennie znajduje się Andrzej Duda, chociaż jego pozycja ciągle się umacnia. Zaufaniem darzy go obecnie 71% polaków.

Na podium znaleźli się także: Beata Szydło i Paweł Kukiz. Oboje z wynikiem przekraczającym 50% ufających im obywateli. Mają oni kolejno 56 i 51% zaufania w społeczeństwie.

Zmiany zaszły za to na przeciwnej stronie sondażu – rankingu nieufności. Na niechlubnym pierwszym miejscu w odsetku nieufających mu obywateli nadal znajduje się Antoni Macierewicz z wynikiem 55%. Jednak już na kolejnych stopniach tego negatywnego podium doszło do przetasowań.

Na drugim miejscu, wyprzedzając niespodziewanie Jarosława Kaczyńskiego, znalazł się Grzegorz Schetyna z wynikiem 51%. Jarosław Kaczyński, dotąd zwykle drugi, tym razem zyskał w oczach obywateli i z wynikiem 50% nieufności zajął trzecie miejsce.

Warto zauważyć, że w rankingu najwyższego zaufania zaraz za podium (miejsca 4-10) znajdują się sami ministrowie i politycy PiS-u. Trudno powiedzieć to o rankingu nieufności, bo ten nie jest tak jednolity. Obok Ryszarda Petru (4. miejsce, 47% nieufności) znajdują się zarówno politycy partii rządzącej, jak i opozycji.

fot. twitter.com/CBOS_Info

Źródło: wprost.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków