Prezydent Słupska, Robert Biedroń, skorzystał ze swoich uprawnień i postanowił wbić ostro szpilę w rząd PiS. Wyszedł z pomysłem, który z pewnością nie spodoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego formacji.

Jak poinformował Biedroń, w Słupsku wdrożona została nowa akcja edukacyjna. Prezydent miasta postarał się o to, by budować obywatelskie wartości u słupskiej młodzieży. Przy wejściu do każdej ze szkół w mieście zawisnąć ma preambuła do Konstytucji.

Rozpoczęliśmy akcję ‚Konstytucja w każdej klasie’. Przy wejściu do każdej słupskiej szkoły zawiśnie preambuła do Konstytucji RP – poinformował Biedroń.

W internecie euforia po ogłoszeniu projektu. Pod wpisem Biedronia z informacją o akcji wysypała się masa komentarzy popierających działanie prezydenta Słupska. Jak wskazują internauci, „to jest prawdziwy współczesny patriotyzm, a nie skrzydła husarii czy malowanie wszędzie znaku Polski Walczącej”.

Akcja uderzyła mocno w partię rządzącą. W furii są posłowie PiS i zwolennicy obozu władzy, którzy wskazują, że działanie Biedronia to zwykły populizm i granie pod publikę. Przeciwnicy władzy wytykają jej jednak, że ta po prostu boi się uświadamiania Polaków.

źródło; twitter.com/RobertBiedron
źródło; twitter.com/RobertBiedron
źródło; twitter.com/RobertBiedron
źródło; twitter.com/RobertBiedron

źródło: twitter.com

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również