Europejska opinia publiczna jest w szoku! W mediach pojawiły się właśnie sensacyjne przecieki dotyczące rzekomych reparacji, które wkrótce Niemcy zapłacą Polsce po miesiącach starań rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.

Jak twierdzą dziennikarze Politico, politycy z najbliższego otoczenia Angeli Merkel chcieli zaproponować Polakom układ, w którym oni wycofaliby się z budowy Nord Stream 2 za rezygnację naszego rządu z tematu reparacji za drugą wojnę światową.

ZOBACZ TAKŻE: Lepiej usiądźcie! Sprawdzono drzewo genealogiczne Kaczyńskiego, jego krewnym jest…

Sensacyjne przecieki

Skoro brano pod uwagę taki scenariusz, oznacza to bezpośrednio, że Niemcy zgadzają się z faktem, iż Polakom należą się konkretne, pożądane kwoty. Jeżeli w taki sposób się do tego przyznali, media nie mają wątpliwości, że wkrótce naszemu krajowi uda się realnie uzyskać reparacje.

– Niemiecka klasa polityczna dobrze o tym wie, ale oczywiście co innego mówi w mediach. W Polsce też pewna grupa społeczna czerpała przez lata korzyści z niemieckiej obecności w naszym kraju. Większość ma jednak świadomość tego, że temat reparacji jest otwarty prawnie i politycznie – skomentował sprawę poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk.

ZOBACZ TAKŻE: Roztrzęsionej Szydło puściły nerwy. PiS robi wszystko, by usunąć TEN wpis byłej premier

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

...

Zobacz również