Sensacyjne doniesienia! Rząd PiS się z tego nie podniesie?

Sensacyjne doniesienia! Rząd PiS się z tego nie podniesie? Źródło: fot: flickr.com

Rząd PiS może nie podnieść się po tej aferze. Światło dzienne ujrzały nowe, sensacyjne doniesienia dotyczące nagród dla pracowników kancelarii premiera. "Rzeczpospolita" donosi, że gigantyczne pieniądze otrzymało tak naprawdę kilkanaście osób!

W 2017 roku nagrody dla polityków i pracowników Kancelarii Premiera wyniosły aż 918 tys. złotych. Cała ta kwota trafiła w rzeczywistości do zaledwie 17 osób! Wśród najbardziej rozpoznawalnych nazwisk znajduje się między innymi Beata Szydło, Anna Maria Anders, Rafał Bochenek oraz Maciej Wąsik.

Rząd PiS już się nie wyplącze. Najwyższe nagrody dla polityków tej partii

Z budżetu KPRM pieniądze trafiły do wąskiego grona polityków Prawa i Sprawiedliwości i pracowników Kancelarii Premiera. Pozostali ministrowie otrzymali nagrody w wysokości od 65 do 82 tys. ze środków własnych ministerstw. Było to aż 86,8 procent wypłaconych nagród. Oznacza to, że pozostali ministrowie sami zadecydowali o wypłaceniu sobie nagród, oraz że ich kwoty nie obciążały budżetu KPRM a własne budżety resortów! Warto przypomnieć wypowiedź Beaty Szydło sprzed kilku miesięcy, w której twierdziła, że nagrody dla ministrów zostały wręczone uczciwie, za ich ciężką pracę i zasługi. - Tak. Rzeczywiście ministrowie i wiceministrowie w rządzie Prawie i Sprawiedliwości otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę. I te pieniądze się im po prostu należały! To były nagrody oficjalne. Nagrody, które zostały przyznane w ramach budżetu uchwalonego w tej izbie, a nie zegarki od kolegów biznesmenów. Ci ludzie ciężko pracowali i pracują po to, żeby wszyscy Polacy mogli cieszyć się z rozwoju Polski (...) Mogą z otwartą przyłbicą mówić o premiach i nagrodach, bo to były pieniądze uczciwie wypłacane z budżetu, który był na to przeznaczony - przemawiała w Sejmie Beata Szydło. Czy jednak możliwe jest, aby uczciwie określić jakość swojej pracy i obiektywnie wręczyć sobie tak wysokie nagrody? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dudowie przyłapani! Dawno ich takich nie widziano
  2. Rydzykowi wolno więcej? Prokuratura umorzyła śledztwo w jego sprawie
  3. Napiętnowali go jako kochanka Kaczyńskiego. Młody polityk wpadł w szał
  4. Twój pies się tak przytula? Natychmiast zabierz go do weterynarza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News