Sensacyjne doniesienia o prywatnym życiu Jaruzelskiego. "To zmienia wszystko"

Sensacyjne doniesienia o prywatnym życiu Jaruzelskiego. "To zmienia wszystko"

Generał Wojciech Jaruzelski do dziś budzi wiele kontrowersji. Połowa Polaków uważa go za bohatera narodowego, który zapobiegł wkroczeniu wojsk radzieckich i rozlewowi krwi w naszym kraju. Druga połowa uważa Jaruzelskiego za zdrajcę. Właśnie pojawiły się sensacyjne informacje, które rzucają nowe światło na postać generała.

Żona przyjaciela i najbliższego współpracownika Jaruzelskiego - gen. Czesława Kiszczaka - przez lata utrzymywała bliskie relacje z małżonką I sekretarza KC PZPR w latach 1981-1989. Kobiety spędzały ze sobą mnóstwo czasu. Później jednak panie mocno się poróżniły. Teraz Maria Kiszczak ujawnia jedną z największych tajemnic żony oficera WRON. To prawdziwa sensacja, która - jak już ocenili komentujący - "zmienia wszystko", jeśli chodzi o postrzeganie samego Jaruzelskiego i jego rodziny. Wdowa po Czesławie Kiszczaku zaznacza, że Barbara Jaruzelska do końca swojego życia nie była typową żoną generała, za którą brało ją wielu. Zgodnie z relacją Marii Kiszczak, "Barbara była inna, miała inne myślenie na różne sprawy, jak małżeństwo, rodzina". Obie panie kilka lat temu podzielił konflikt, którego nie zażegnały aż do śmierci Jaruzelskiej. Poszło o to, że Maria Kiszczak wzięła swojego czasu Wojciecha Jaruzelskiego w obronę w poglądowym konflikcie generała z małżonką. Bardzo nie spodobało się to wdowie po generale. Ta się wściekła i obraziła się na Kiszczakową. Nie wybaczyła jej do śmierci.

Chciała rozwodu z mężem

Okazało się bowiem, że Jaruzelska wcale nie myślała ciepło o swoim mężu, którego uważała za człowieka mającego z dobrem niewiele wspólnego. Żona generała nie zgadzała się z nim w większości kwestii, poważnie myślała o rozwodzie i odcięciu się od wszystkich jego dokonań. Kobiecie ciążyło to aż do śmierci. To zmienia całkowicie obraz państwa Jaruzelskich, którzy przez lata - zarówno w okresie PRL, jak również po 1989 - powszechnie uchodzili za wzorowe małżeństwo. Zmienia to też obraz samego generała Jaruzelskiego. Pojawiają się domysły, że żona mogła "nie myśleć o nim ciepło" nie tylko z powodu różnić światopoglądowych i jego dokonań zawodowych. źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News