Ten polityk musi czuć się bardzo niepocieszony. Nie dość, że stracił przywództwo, to trudno oprzeć się wrażeniu, że jego rola w partii jest coraz bardziej marginalizowana. Oficjalny twórca Nowoczesnej, który stracił władzę na rzecz Katarzyny Lubnauer ma dosyć takiego stanu rzeczy i planuje spektakularny transfer do innego ugrupowania.

Nie mogło być inaczej. Jak donoszą media – na razie nieoficjalnie – sromotna klęska Petru w Nowoczesnej oznacza dla niego zmianę barw. Najbardziej oczywistym kierunkiem dla byłego przewodniczącego Nowoczesnej jest oczywiście Platforma Obywatelska.

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite! Nowy lider, totalnie zaskakujący wynik wyborów w Nowoczesnej

Transfer z powodu złej passy

Fatalna seria Ryszarda Petru rozpoczęła się niespełna rok temu, gdy podczas sejmowych protestów opozycji został przyłapany z partyjną koleżanką, a prywatnie sympatią polityka, Joanną Schmidt w samolocie do Portugalii. Po drodze działaczowi przydarzyła się cała masa gaf i wpadek, a niedawno Petru dobiło skierowane do prokuratury zawiadomienie w sprawie znieważenia ministra Mariusza Błaszczaka.

Transfer Petru był jeszcze kilka miesięcy temu zupełnie nie do pomyślenia – polityk był najbardziej medialną twarzą partii, a jego pozycja lidera wydawała się niezagrożona. Przejście byłego szefa Nowoczesnej do PO byłoby największym zaskoczeniem od czasu transferu Zbigniewa Gryglasa z Nowoczesnej do obozu Zjednoczonej Prawicy.

ZOBACZ TAKŻE: Petru zaginął! Nikt nie wie co się stało

Petru i Schetyna zakopią topór?

Decyzja członków Nowoczesnej była sporą niespodzianką także dla Grzegorza Schetyny. Szef Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz stwierdził, że „Katarzyna Lubnauer nie była faworytem. To było zaskoczenie”.

Pikanterii transferowi dodaje fakt, że jeszcze kilka tygodni temu Nowoczesna pod wodzą Petru miała się bić o samorządy z PO i PiS, co zapowiadał sam polityk. Do poważnych tarć w PO mógłby również doprowadzić charakter Petru, który jest przyzwyczajony do roli lidera i bardzo możliwe, że chciałby zostać frontmanem również w nowej partii. Na pewno jednak jego przejście do Platformy wzmocniłoby partię w kolejnego znanego gracza.

Źródło: newsweb.pl

9 największych kompromitacji totalnej opozycji


Te MEMY najlepiej podsumowują Ryszarda Petru [ZOBACZ!]

...

Zobacz również