Sensacja! To KONIEC Macierewicza! Zastąpi go...

Sensacja! To KONIEC Macierewicza! Zastąpi go... Źródło:

Już niejedno badanie zaufania i poparcia wskazywało, jak niską legitymacją społeczną cieszy się Antoni Macierewicz. Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie może liczyć na to, że ktokolwiek się za nim wstawi, kiedy znajdzie się w poważnych tarapatach. W te sam się powoli wpędza swoją kontrowersyjną polityką i zachowaniem. Jego dni są już policzone, a na jego miejsce gotowy jest następca.

O tym, że Antoni Macierewicz jest trudnym politykiem, wiadomo także w PiS. Tak topniejące poparcie i kolejne konflikty, w które wtrąca się Macierewicz, sprawiają, że jeszcze do niedawna silny i poważany w partii rządzącej polityk staje się coraz słabszym graczem na scenie politycznej. Jego sytuacja ma już być tak ciężka, że poważnie rozważane jest jego usunięcie w najbliższym czasie. Pojawiły się właśnie sensacyjne doniesienia o tym, że Macierewicz ustąpi z funkcji ministra obrony w grudniu, a na jego miejsce wejdzie Joachim Brudziński. To o wiele bardziej spokojny polityk, a do tego zaufany przyboczny prezesa PiS.

Ministra obrony opuszczają jego ludzie

Sytuację Macierewicza zdecydowanie przesądza fakt, że z jego resortu systematycznie odchodzą kolejne postacie, które dotąd uważane były za jego zaufanych ludzi. Były już wiceminister obrony narodowej, Wojciech Fałkowski, odszedł z resortu, by zająć się szefowaniem na Zamku Królewskim w Warszawie. Bardzo możliwe, że po Fałkowskim z MON odejdzie inny wiceminister, Tomasz Szatkowski. Ten ma do końca grudnia zniknąć z resortu i przejść do przemysłu zbrojeniowego. Takie przewietrzenie kadr oznacza, że nawet jeśli nagle udałoby się Antoniemu Macierewiczowi odzyskać znacznie zaufanie społeczne, jego sytuacja i tak byłaby nieciekawa. Minister traci coraz więcej umocowań na fotelu szefa resortu obrony narodowej, co tylko ułatwia wymienienie go na innego polityka partii rządzącej. Taka wymiana byłaby także korzystna dla samego PiS i rządu, które nie musiałyby się tłumaczyć z kontrowersyjnych działań ministra. źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News