To wielki dzień dla całego Kościoła. Podczas prac konserwatorskich w jednym ze średniowiecznych rzymskich kościołów, natrafiono na szczątki, uważane za należące do św. Piotra. Na miejscu natychmiast zjawili się archeologowie. 

Podczas prac renowacyjnych w kościele Santa Maria in Capella, świątyni pochodzącej z XI wieku, jeden z robotników podniósł marmurową płytę ołtarza. To, co tam znalazł, może być początkiem przełomu w historii katolicyzmu. W krypcie znajdowały się kości, które od razu przypisano pierwszemu papieżowi. Rzecznik Watykanu stwierdził jednak, że jest za wcześnie, aby komentować sprawę, gdyż grób Piotra wielokrotnie przenoszono.

– Nie jestem archeologiem, ale od razu zrozumiałam, że są one bardzo stare. Było to bardzo emocjonalne doświadczenie – powiedział reporterom odkrywca.

Ponad tysiącletni kościół od 35 lat jest zamknięty dla wiernych z powodu swojego stanu technicznego. Ciągle trwają jednak prace nad jego renowacją. To w nim odnaleziono relikwie kilku innych biskupów Rzymu, świętego Korneliusza, Kaliksta i Feliksa.

Zobacz również

źródło: wprost.pl

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

Zobacz również