Takiej sensacji nie widział świat mediów i polityki od lat. Polaryzacja sceny politycznej i medialnej wydaje się oczywista, czy jednak na pewno? Okazuje się bowiem, że dwa główne media kojarzone z obecną opozycją oskarżone są… o tajną współpracę z PiS.

Wszystko zaczęło się od konwencji programowej Platformy Obywatelskiej, z której materiał informacyjny zrobiła telewizja TVN. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że kojarzona ze wsparciem dla PO telewizja w materiał ten wplotła komentarz dotyczący kłopotów rządzącej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Na sytuację tę zwrócił uwagę Marcin Bosacki, były redaktor „Gazety Wyborczej”, a także pracownik dyplomacji i ambasador RP w Kanadzie za poprzedniej ekipy rządzącej. Swój komentarz do sytuacji zamieścił na Twitterze.

– Fakty TVN z przełomowej programowo konwencji PO robią materiał o kłopotach prezydent Warszawy. To nie symetryzm, to tvpisizm – napisał Bosacki.

Na tę jego myśl szybko odpowiedział znany z wrogości do PiS-u i sympatii do PO dziennikarz Tomasz Lis, naczelny polskiej edycji Newsweeka. Zwrócił uwagę na to, że telewizji TVN to się ostatni zdarza coraz częściej.

– Zdaje się, w TVN przestawiono wajchę. Coraz więcej materiałów jak pod przekazy z Nowogrodzkiej. Wygląda to smutno i coraz żałośniej – stwierdził w odpowiedzi Lis.

Tymczasem okazuje się, że podobny zarzut wobec podporządkowanego Lisowi Newsweeka ma rzecznik PO, Jan Grabiec. Poseł Platformy Obywatelskiej, komentując najnowszą okładkę tygodnika, zasugerował wręcz, że między redakcjami Newsweeka i TVP następuje kolaboracja lub wymiana pracowników.

fot. twitter.com/MarcinBosacki
fot. twitter.com/lis_tomasz
fot. twitter.com/JanGrabiec

Źródło: niezalezna.pl

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]


Gwiazdy jej nienawidzą! Aktorka BEZLITOŚNIE parodiuje ich zdjęcia

...

Zobacz również