Najnowsze doniesienia medialne to prawdziwa sensacja. Prawo i Sprawiedliwość ma już dość prezydenta. Andrzej Duda nie jest uwzględniany w dalszym planie partii. PiS wyznaczyło na jego miejsce nieoczekiwanego zastępce. Ta decyzja szokuje.

Dziennikarzom Super Expressu udało się dotrzeć do informatorów prosto z Nowogrodzkiej. Politycy PiS mają dość Andrzeja Dudy, a miarka ostatecznie przebrała się w momencie, kiedy prezydent zawetował ustawę degradacyjną.

Andrzej Duda skończony w PiS? Na jego miejscu zasiądzie…

Jak twierdzi informator SE ze środowiska PiS w siedzibie partii na Nowogrodzkiej powstał już plan najbliższych wyborów prezydenckich, które odbędą się w 2020 roku. Okazuje się, że PiS nie uwzględnił w swoich planach Andrzeja Dudy jako kandydata na prezydenta.

Co bardziej szokujące, plany partii zakładają, że jego miejsce zastąpi nie kto inny, a Beata Szydło. Ta decyzja jest co najmniej zaskakująca, ponieważ była premier straciła bardzo dużo w oczach wyborców w związku z aferą z nagrodami dla jej rządu.

O tym, że weto prezydenta znacznie pogorszyło jego stosunki z partyjnymi współpracownikami świadczą chociażby wypowiedzi polityków PiS. Marek Suski poinformował ostatnio, że po tej decyzji Andrzej Duda stracił w partii prawo do głosu.

– Sądzę, że prezydent zrobił krok w kierunku, przynajmniej z jego punktu widzenia, elektoratu lewicowo-postkomunistycznego, tych, którzy służyli Rosji – powiedział Suski w wywiadzie dla Superstacji.

Mocnych słów krytyki wobec prezydenta nie szczędziła także Krystyna Pawłowicz.

– W procesach norymberskich przeprowadzonych po II wojnie przez społeczność międzynarodową, skazujących przecież zbrodniarzy wojennych na śmierć i lata więzienia /a nie na degradację czy pozbawianie przywilejów/ NIE BYŁO żadnych procedur odwoławczych. Bo niby do kogo, do szatana (pisownia oryginalna – red.) – skomentowała posłanka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarny polityk. Setki zawdzięczają mu wolność
  2. Eksplozja w Burger King! Mnóstwo rannych
  3. Kuczyński do PiS: Odczepcie się od papieża Jana Pawła II!

6 niewygodnych faktów, o których Adam Michnik woli dziś nie mówić


Klan: Jak zmieniły się dziecięce gwiazdy serialu [ZDJĘCIA]

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/