seniorzy fatalne wiadomości
Unsplash CDC
Joanna Szwalikowska - 27 Października 2020

Fatalne wiadomości m.in. dla seniorów. Wszystko odwołano, koniec obietnic

Seniorzy otrzymali fatalną wiadomość z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko zostało odwołane. To koniec obietnic. Sytuacja jest druzgocąca.

Seniorzy znaleźli się w fatalnej sytuacji. W tej chwili nic już nie da się zrobić. Druzgocące wiadomości właśnie obiegły media. Wszystko zostało odwołane.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

Seniorzy w fatalnej sytuacji. Wszystko odwołano

- Klientów mających skierowanie na rehabilitację leczniczą ZUS, która miała rozpocząć się po 24 października 2020 r., prosimy, aby nie jechali do sanatorium, tylko pozostali w domu. Wyjątkiem są pacjenci potrzebujący rehabilitacji po wypadkach - przekazał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Istnieje jednak pewien wyjątek.

Jak wynika z komunikatu, który otrzymała Polska Agencja Prasowa, skierowanie ZUS do ośrodka rehabilitacyjnego, które zostało wydane na okres po 24 października 2020 roku, nie zostanie zrealizowane teraz. Można tego dokonać jednak w innym terminie. Wyjazdy do sanatoriów zostały wstrzymane w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce.

Jak przekazała regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku, Iwona Kowalska-Matis, wyjazdy zostały wstrzymane do odwołania. Jednak w momencie, kiedy zostaną wznowione, osoby uprawnione, które posiadają orzeczoną potrzebę rehabilitacji, będą mogły skorzystać z wyjazdu do sanatorium.

Wszelkie szczegółowe informacje będzie można uzyskać pod numerem telefonu, który osoba ubezpieczona posiada w zawiadomieniu będącym skierowaniem na rehabilitację. Jak się jednak okazuje, istnieje jeden wyjątek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Przepisy rozporządzenia, które wstrzymało wyjazdy do sanatoriów ze skierowaniami otrzymanymi z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, stanowią, iż istnieje możliwość przeprowadzenia rehabilitacji pod warunkiem, że jej zaprzestanie może grozić poważnym pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta.

Jak wyjaśniła rzecznik, wyjątek dotyczy prowadzonej przez ZUS rehabilitacji wypadkowej wczesnej dla osób, które w trakcie wypadku, zwłaszcza jeśli stało się to przy pracy, doznały pewnego urazu narządu ruchu. Jeśli osoby te zakończyły leczenie szpitalne na oddziale urazowo-ortopedycznym, jednak wymagają dalszej pomocy w postaci leczenia usprawniającego, rozpoczęcie rehabilitacji jak najwcześniej, jest bardzo ważne.

U pacjentów, którzy doznali bardzo ciężkich urazów narządu ruchu, czas, w którym rozpoczną rehabilitację, ma kluczowe znaczenie. Zaprzestanie leczenia w tej grupie pacjentów, może natomiast skutkować poważnym pogorszeniem stanu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Jeśli po leczeniu operacyjnym, taki pacjent nie zostanie w odpowiednim czasie skierowany na rehabilitację, może to znacznie opóźnić, a czasami nawet zupełnie zaprzepaścić szanse na powrót do aktywności zawodowej, a także społecznej.

Seniorzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, niestety nie mają możliwości wyjazdu do sanatoriów. Wszystko przez pandemię koronawirusa. W takich ośrodkach ryzyko zakażenia znacznie wzrasta, tymczasem obecnie apeluje się o to, by seniorzy pozostawali w domach, co uchroni ich od zakażenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci
  2. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został aresztowany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
  3. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  4. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  5. Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegół
  6. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM, PAP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News