Seniorzy otrzymają pomoc
Christian Langballe Unsplash.com
Irmina Jach - 20 Października 2020

Pilny apel rządu do seniorów. Potwierdziły się także wyczekiwane obietnice

Seniorzy są w grupie najwyższego ryzyka zarażenia koronawirusem. Choroba COVID-19 w przypadku osób starszych, często cierpiących na choroby przewlekłe, może mieć tragiczne skutki. Rząd niemal od początku pandemii apeluje, by emeryci nie opuszczali domów bez potrzeby. Teraz zdecydowano się na wprowadzenie kolejnego rozwiązania, które ma ułatwić życie najstarszej części społeczeństwa.

Seniorzy byli tematem najnowszej konferencji rządowej. Minister mówiła o tym, co osoby w podeszłym wieku powinny zrobić, by uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. Okazuje się, że rząd opracował rozwiązanie, które ma ułatwić życie emerytom.

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Seniorzy otrzymają pomoc od rządu

Minister rodziny Marlena Maląg we wtorek, 20 października, na konferencji prasowej w MRiPS zaapelowała do seniorów z prośbą, by nie wychodzili z domów bez potrzeby. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest wyjątkowo niekorzystna. Każdego dnia dochodzi do rekordowej liczby zakażeń. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 9291 nowych i potwierdzonych przypadkach. Szpitale są obciążone, a dostępność usług medycznych - utrudniona. Rząd zdecydował się na wprowadzenie udogodnienia, które ma zapewnić emerytom bezpieczeństwo w izolacji. Wszyscy czekali na potwierdzenie i spełnienie tych obietnic.

- My, zdając egzamin z międzypokoleniowej solidarności zadbamy o to, abyście mieli państwo dostarczone do domów artykuły, które są potrzebne do bieżącego życia i funkcjonowania - zadeklarowała Marlena Maląg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Minister wspomniała również o tym, że kluby seniora i inne instytucje aktywizujące emerytów będą działać w trybie online, tak, by zapewnić im rozrywkę w tym trudnym czasie. Przypomniała, że od ubiegłego czwartku, 15 października, w sklepach, aptekach i drogeriach obowiązują godziny dla seniora, podczas których można zrobić zakupy bez ryzyka związanego z przebywaniem w dużych zgromadzeniach. Także wtedy należy pamiętać jednak o zachowywaniu dystansu społecznego, noszeniu maseczek ochronnych oraz o dezynfekcji i częstym myciu dłoni.

Specjalny apel został skierowany do osób, które wykazują jakiekolwiek objawy zakażenia COVID-19. Dr Michał Sutkowski przypomniał, że w takiej sytuacji konieczne jest poddanie się kwarantannie. Wychodzenie na ulicę, do sąsiadów lub znajomych może grozić nie tylko transmisją wirusa na innych, ale także dodatkową infekcją.

- Po pierwsze, możemy kogoś zarazić, ale także sami osłabieni swoim stanem zdrowia możemy zostać dodatkowo zainfekowani - mówił dr Michał Sutkowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Zalecił, by w przypadku jakichkolwiek objawów skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zdecyduje, czy konieczne będzie wykonanie testu. W takim wypadku należy udać się ze skierowaniem do wyznaczonego punktu, oczywiście transportem własnym. W wyjątkowych przypadkach specjalna grupa może odwiedzić potencjalnie chorą osobę w domu. Na wynik czeka się kilkanaście godzin. Większość osób z pozytywnym wynikiem nie jest hospitalizowanych.

- Koronawirus w większości przypadków, nawet u seniorów, przebiega dość łagodnie. Nie bójmy się tej choroby tak bardzo dramatycznie, nie panikujmy. Nie ma takiej potrzeby. Potrzeba jest telefonu (do lekarza POZ - red.) i konsultacji. Odpowiada za nas personel medyczny, nasz lekarz rodzinny - dodał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News