Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć

Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć Źródło: unsplash.com Huy Phan

"Senior w Koronie" to fundacja, która powstała po wprowadzeniu stanu epidemii. Starsze osoby: emeryci i renciści znajdowali się nie tylko w grupie ryzyka, ale też z powodu wprowadzonych obostrzeń nie mogli liczyć na pomoc znajomych, sąsiadów, rodziny w takiej ilości, co kiedyś.

W fundacji "Senior w Koronie" udziela się m.in. Przemysław Kossakowski, prowadzący takie programy jak "Down the road. Zespół w trasie" lub "Kossakowski. Inicjacja". Gwiazda TTV nie jest obojętna na krzywdę innych i już wielokrotnie angażował się w charytatywne akcje. Opublikował zdjęcie wycinka emerytury pewnego seniora, który ma nadzwyczaj ciężkie życie.

Fundacja "Senior w Koronie" zbiera środki i pomaga potrzebującym

Przemysław Kossakowski wraz z grupą wolontariuszy przez 2 tygodnie odwiedzał starszych, samotnych ludzi. Rozwoził jedzenie, pomagał przy codziennych czynnościach i przedstawił historie, jakich wiele. Gwiazda TTV zetknęła się m.in. z panem Władkiem, który pozbawiony pomocy i środków nie mógł zrealizować i zaaplikować sobie zastrzyków przeciwbólowych, bez których nie może normalnie funkcjonować.

- A na koniec odwiedziliśmy Pana Zygmunta. "Senior w Koronie" działa według jasnych zasad i tego dnia wolontariuszki, którym towarzyszyłem musiały przeprowadzić weryfikację dochodów. Pan Zygmunt pokazał odcinek emerytury, za którą musi przeżyć miesiąc w stolicy europejskiego kraju. Zrobiłem mu zdjęcie. Popatrz... - napisał Przemysław Kossakowski i pokazał zdjęcie kawałka kartki trzymanej przez starszego pana.

Wycinek emerytury zszokował internautów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na zdjęciu, które można zobaczyć pod tekstem, widnieje wycinek emerytury z maja tego roku. Kwota opiewa na 615,35 zł. Emerytura przed odliczeniem składki zdrowotnej i zaliczki na podatek wynosiła 699,29 zł. To nadal za mało, aby utrzymać się.. Trzeba opłacić czynsz, rachunki, kupić jedzenie, leki.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość o Katarzynie Dowbor. Właśnie napłynęło oficjalne potwierdzenie

2. Kinga Duda rozczarowała rodziców. Wszystko miało być zupełnie inaczej

- Przecież to jest wegetacja, a nie życie - skwitowała internautka.

- Aż żal na to patrzeć, taka emerytura. Co ten starszy pan ma sobie kupić? Leki, które kosztują pół tej emerytury? Smutne - napisała kolejna fanka Przemka Kossakowskiego.

- Słów brak - z jakimi problemami ludzie muszą borykać się każdego dnia. Nie mówiąc już o kwocie, za którą muszą przeżyć miesiąc, bez pomocy innych bezinteresownych ludzi, ludzi z dobrym serduszkiem to wręcz nierealne. Bardzo przykre - takich komentarzy nie brakowało, a internauci chętnie wpłacali na akcję fundacji.

Przemysław Kossakowski zachęcił też do dorzucenia się do akcji "Senior w Koronie". Można to zrobić TUTAJ.

Fot. instagram.com/przekossakowski/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Często męczy Cię katar? Przyczyn może być wiele, to nie tylko alergia
  2. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  3. Zapadła decyzja ws. pogrzebu Jerzego Pilcha. Wszystko stało się jasne
  4. Nawet do 6000 złotych dla emerytów "na głowę" od ZUS-u. Wystarczy spełnić kryterium
  5. Tragiczny wypadek. Reprezentantka Polski pilnie przewieziona do szpitala, trzymamy kciuki
  6. Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd

Źródło: Wirtualna Polska, Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News