Magdalena Ogórek ostro zaatakowała senatora Marka Borowskiego na jednym z portali społecznościowych. Prezenterka TVP uderzyła w czuły punkt – pochodzenie polityka i przeszłość jego ojca. Spotkała się z natychmiastowym odzewem zarówno Borowskiego jak i SLD, z którym kiedyś wiązała swoją karierę.

Była kandydatka na prezydenta udostępniła tweet, w którym chciała bronić Jarosława Gowina, wyśmiewanego właśnie przez Borowskiego. Chodzi o wypowiedź, w której skrytykował postawę ministra podczas głosowania sejmowego.

– Minister Gowin wyjaśnił, że on wprawdzie głosował za, ale siedział wtedy, kiedy wszyscy wstali i bili brawo. To jest bardzo poważne znamię oporu. Gdzieś wyczytałem i wydaje mi się, że to oddaje istotę sprawy, że trudno stać, jak się nie ma kręgosłupa – powiedział Borowski.

Na te słowa Magdalena ogórek zareagowała wpisem, pytającym o kręgosłup moralny senatora. Dopytywała się, gdzie on ma swój, jeśli rzekomo zmienił nazwisko aby odciąć się od ojca komunisty. W obronie Marka Borowskiego stanęli m.in. Leszek Miller i Włodzimierz Czarzasty. Zaatakowany i jego obrońcy dowiedli, że ten pierwszy nazwiska nie zmieniał, a atakowanie jego zmarłego ojca jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. W wywiadzie Borowski powiedział, co myśli o Magdalenie Ogórek.

– To nieszczęsna i głupiutka osoba, która chce zrobić karierę. Jej chodzi o to, by jej nazwisko pojawiało się wszędzie. Najpierw zaczęła o zmianie nazwiska. Kiedy dowiedziała się, że nazwiska nie zmieniałem, zabrała się za mojego ojca. Jak dostała za to po uszach od ludzi, to zaczęła opowiadać o stalinizmie. Szkoda gadać – stwierdził polityk.

W odpowiedzi na całe zajście Sojusz Lewicy Demokratycznej oświadczył, że jego działacze nie pojawią się więcej w programach prowadzonych przez Magdalenę Ogórek. W tym miejscu przypomnieć należy, że jeszcze w 2015 roku kobieta startowała z ramienia tej partii w wyborach prezydenckich.

– Już wcześniej mieliśmy szereg zastrzeżeń, ale kroplą, która przelała czarę goryczy, była ta antysemicka wypowiedź na Twitterze. Ta wypowiedź przypomina atmosferę marca 1968 roku i doszukiwania się żydowskiego pochodzenia – powiedziała rzecznik partii Anna-Maria Żukowska.

https://www.facebook.com/WlodzimierzCzarzasty/posts/1455748244471931

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

źródło: wp.pl

...

Zobacz również