Senator Jan Libicki na swoim blogu chwali się, że to on obalił projekt darmowych leków dla najbiedniejszych emerytów i kombatantów. Senat odrzucił projekt w ubiegłym tygodniu.
Świadczenie miało dotyczyć emerytów, którzy pobierają najmniejsze pieniądze, kombatantów wojennych, oraz represjonowanych w PRL. Leki byłyby cennym wspomożeniem dla najbiedniejszych i zasłużonych. Tymczasem Libicki na swoim blogu pisze:

„W jednym tylko europoseł Kuźmiuk się myli. Że zrobiliśmy to ukradkiem. Otóż nie, zrobiliśmy to jawnie i z otwartą przyłbicą. I to właśnie dlatego, że był to projekt czystej wody demagogiczno ? socjalistyczno ? populistyczny. A żeby europosłowi Kuźmiukowi dowieść, że nic w tej sprawie nie dzieje się ukradkiem, to piszę wprost: To ja złożyłem wniosek o odrzucenie tego projektu.To ja zabrałem te darmowe leki emerytom. I chyba ostatni raz to tylko w polemikach z Piotrem Dudą byłem tak pewny słuszności składanych przeze mnie wniosków.”

Libicki nie podaje żadnych wyliczeń, ani danych, które miałyby usprawiedliwiać tą decyzję.
Serwis wgospodarce.pl cytuje za to Wojciecha Wybranowskiego, który komentuje sprawę następująco:
Wdrożenie tej ustawy- „darmowych leków dla potrzebujących” kosztowałoby Polskę ok 214 mln zł rocznie. Tak naprawdę to pikuś. Nie jesteśmy biednym krajem skoro stać nas na to by wydać w ciągu ostatnich 4 lat około 10 mld zł (!) na nowych urzędników. (Tylko między 2008 a 2012 rokiem przybyło w Polsce 19 285 urzędników – wynika z raportu Fundacji Republikańskiej,). To skoro Polskę stać na wydanie takiej kasy na biurwy, stać nas być powinno by sfinansować za te niecałe 300 baniek najuboższym lekarstwa. Nie. Ważniejsze są limuzyny i k..a kolacje w Sowie Sikorskiego i jego bandy. Koszt polskiej prezydencji w UE – na której Polska nie skorzystała nic, z winy tychże nieudolnych urzędasów- ok 450 mln zł.”

Jak widać rządząca nami szajka zawsze znajdzie pieniądze na drogie kolacyjki, wyjazdy i życie na najwyższym poziomie. Emeryci mogą umierać z głodu. Ważne że są pieniądze na tęczę i tego typu sprawy. Kombatanci? Represjonowani? Kto by dziś o nich myślał. I tak niedługo powymierają… z głodu.
Polska to piękny kraj. Problem w tym że nasz aparat państwowy to wielka, krwiożercza i niebezpieczna hydra, która pożera Polskę i Polaków. Trzeba jej jak najszybciej uciąć łeb.
Żródło : wgospodarce.pl
Fot.: fakt.pl

Zobacz również

Reprezentantka Ruchu Narodowego. Współpracuje z portalami wmeritum.pl (jedyna kobieta w dziale moto) i pikio.pl.
Studentka resocjalizacji. Zawodowo pracuje jako Copywriter.
Kocha morze i stare samochody.