Senator Anders zwiedza świat za Twoje pieniądze. To w ogóle legalne?!

Senator Anders zwiedza świat za Twoje pieniądze. To w ogóle legalne?! Źródło: fot. youtube.pl/Telewizja Republika

Pisowska senator Anna Maria Anders zwiedza świat. Jednak robi to za nasze pieniądze. Wiele osób się zastanawia czy to w ogóle jest legalne? Chyba senator powinna sama finansować swoje wyjazdy.

Jak dowiedział się Fakt Anna Maria Anders na podróże służbowe od stycznia 2016 r. wydała aż 611 625 zł. Gazeta zwróciła się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o wyliczenie tych kosztów. Na odpowiedź Kancelarii Prezesa Rady Ministrów czekano dwa miesiące. Mimo tego, że taka suma pobierana z pieniędzy podatników poraża, to politycy twierdzą, że jeszcze oszczędzają.

Anders wydaje ogromne sumy

Centrum Informacyjne Rządu tłumaczy, że Anders zna wiele języków i dzięki temu najczęściej lata po świecie sama, co jednocześnie znacząco obniża koszty podróży, które musimy pokrywać z naszej kieszeni. Pisowska senator w ciągu dwóch ostatnich lat odbyła aż... 75 podróży służbowych! Średni koszt jej jednej delegacji wynosi 8155 zł. Nie podano do publicznej informacji, jakie najczęściej kierunki obiera pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego. Przypominamy, że Anna Maria Anders jest  polską działaczką polonijną. Od 2016 pracuje jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. Jest również przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chada zapowiedział swoją śmierć! Przerażające ostatnie słowa
  2. Słynny raper ujawnia. „Ktoś pomógł Chadzie w samobójstwie”
  3. Znany raper uderza w aktora Vegi. „To konfident policyjny! Od gangstera do frajera”
Źródło: fakty.interia.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News