Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj sposób stosowany przez amerykańską armię, uśniesz w 2 minuty

Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj sposób stosowany przez amerykańską armię, uśniesz w 2 minuty Źródło: unsplash/Kinga Cichewicz/

Sposób na sen, który opracowała amerykańska armia, może pomóc tysiącom, a nawet milionom osób, które mają problemy z zasypianiem. Dzięki tej sztuczce zaśniesz już po dwóch minutach. Genialna metoda działa za każdym razem.

Sen jest bardzo ważny, niezależnie od wieku. Co prawda, dzieci zazwyczaj potrzebują go najwięcej, jednak bez znaczenia jest czy ktoś ma kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Każdy powinien zadbać o odpowiedni odpoczynek, by organizm miał szansę na regenerację. Z pewnością wiele osób zna uczucie, gdy po długim dniu w pracy czy szkole zasypia po kilku sekundach. Bywają jednak sytuacje, gdy nawet mimo przemęczenia niektórzy maja poważne problemy z zaśnięciem, a w nocy, zamiast regenerować siły, przez kilka godzin męczą się jeszcze bardziej, przekręcając z boku na bok. Warto zastosować wtedy ten pomysłowy trik.

Sen wcale nie oznacza dla ciebie odpoczynku? Jeśli masz problem z zaśnięciem wypróbuj ten genialny sposób

Powodów, przez który nie możesz zasnąć, jest naprawdę wiele. Wpływ na to może mieć m.in. to, co zjadłeś chwilę wcześniej, stres lub euforia, za duża dawka kofeiny przyjęta w ciągu dnia lub po prostu brak zmęczenia. Jeśli jednak czujesz się wyczerpany po całym dniu, ale nie możesz zasnąć, ten prosty sposób amerykańskiej armii pozwoli ci zasnąć już po 2 minutach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak szybko usnąć krok po kroku

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest ułożenie się prosto na plecach i rozluźnienie całego ciała, w tym twarzy, języka czy nawet oczu. Zwróć uwagę, czy twoje brwi nie są zmarszczone, a jeśli tak, postaraj się całkowicie pozbyć napięcia. Rozłóż ramiona i je również rozluźnij. Spokojnie wypuść powietrze i pozbądź się napięcia w każdej części swojego ciała, które było spięte. 

Kolejnym krokiem jest oczyszczenie umysłu. Eksperci zalecają wizualizacje, które pozwalają się odprężyć i zapomnieć o stresie, którego doświadczyłeś w ciągu dnia. Z zamkniętymi oczami i rozluźnionym ciałem, wyobraź sobie, że leżysz w kajaku na środku spokojnego jeziora lub że wypoczywasz na hamaku, między drzewami, a wokół słychać jedynie delikatny podmuch wiatru. 

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Dzięki tej metodzie ze spokojem zaśniesz już po 2 minutach i co najważniejsze, sen będzie przyjemniejszy, a gdy nazajutrz się obudzisz, będziesz mieć więcej energii, a twój umysł będzie sprawniej pracować. Ta metoda pomaga nawet żołnierzom, którzy z racji wykonywanego zawodu często cierpią na bezsenność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

Źródło: youtube

Następny artykuł