Metody stosowane przez naszych dziadków odmienią ci życie. Koniec katorgi z porannym wstawaniem

Metody stosowane przez naszych dziadków odmienią ci życie. Koniec katorgi z porannym wstawaniem Źródło: Unsplash/Gregory Pappas

Zdrowy sen jest bardzo potrzebny w naszym codziennym życiu. Dzięki niemu łatwiej nam planować dzień i będąc wypoczęty czujemy się po prostu lepiej. Okazuje się, że metody stosowane przez dziadków pomogą w trudach porannego wstawania.

Aby mieć zdrowy sen, który pozwoli nam wypocząć, musimy być bardzo zdyscyplinowani. Nasi dziadkowie stosowali metody, które przy współczesnym trybie życia zostały nieco zapomniane, jednak da się je wprowadzić w swój codzienny rozkład dnia. Dzięki temu wstawanie rano będzie dużo prostsze.

Trudne poranki spotkały każdego. W ten sposób będzie nam łatwiej wstać

Można zacząć od kilku prostych kroków. Sporo osób popełnia błąd, kładąc swój budzik tuż obok poduszki. Przez to kusi nas, żeby opóźnić godzinę wstawania, klikając na przycisk drzemki. Okazuje się, że wystarczy położyć telefon, czy też budzik na biurku, z dala od łóżka. Dzięki temu, żeby wyłączyć irytującą, budzącą nas melodię, będziemy musieli podnieść się, co ułatwi nam poranne wstawanie.

Warto również planować sobie wcześniej poranek, przeznaczając kilka minut na poranną gimnastykę. Gdy się rozruszamy, szybko poczujemy przypływ energii i znacznie łatwiej będzie nam kontynuować dzień. Nie muszą być to nawet skomplikowane ćwiczenia, wystarczy kilka przysiadów, czy energicznych ruchów i to powinno nam starczyć.

Dzięki tej metodzie, zapewnimy sobie zdrowy i komfortowy sen

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To jednak tylko drobne pomoce w porannym wstawaniu. Możemy zastosować metodę, która będzie wymagać od nas trochę wyrzeczeń, ale dzięki temu wszystkie poranki będą znacznie łatwiejsze. Najpierw musimy ustalić, ile godzin snu dziennie potrzebujemy i w zależności od tego kłaść się w danych godzinach do łóżka. Większości ludzi wystarcza 7 i pół godziny. Jeśli więc wstajemy o 6 rano, o 22.30 powinniśmy już ubrać się w piżamę i powoli zasypiać. W łóżku warto zadbać o własny komfort, dlatego przyda się nam ciepła, welurowa piżama, szczególnie w zimowe dni. Obecnie takową można znaleźć na korzystnej promocji w Lidlu.

>>Zobacz, welurowa piżama Esmara w niesamowitej cenie w Lidlu<<

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Wdrożenie takiej metody regularnego snu może być trudne, dlatego można to robić powolnymi krokami. Zacząć kłaść się wcześniej niż zwykle, ale na przykład poświęcać na to codziennie o kwadrans więcej. Dzięki temu organizm nie dozna nagłego szoku innymi godzinami snu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 MINUS. Stracą na tym SETKI TYSIĘCY Polaków

Źródło: natemat

Następny artykuł