Śpisz na lewym boku? Każdy powinien znać konsekwencje, wpływ pozycji na organizm jest piorunujący

Śpisz na lewym boku? Każdy powinien znać konsekwencje, wpływ pozycji na organizm jest piorunujący Źródło: pexels.com Andrea Piacquadio

Najzdrowszy sen to ten, podczas którego mija 8 godzin nieprzerwanego wypoczynku. Warto wiedzieć, że na jego jakość ma wpływ nie tylko długość trwania oraz otoczenie, ale też pozycja snu. Wiele osób najwygodniej czuje się na lewym boku, warto znać konsekwencje tego wyboru.

Sen na lewym boku przez wielu jest uważany za szkodliwy. Czy jest w tym trochę racji? Na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście. Mało kto wie, jaki ma wpływ na ciało i cały organizm, warto dokonać zmiany?

Spanie na lewym boku odciąża najważniejsze organy

Według lekarzy najzdrowszy sen to ten na plecach, jednak nie jest polecany osobom z bezdechem sennym. Wszystkie mięśnie są rozluźnione, organy wewnętrzne nie są niczym uciskane, a kręgosłup odpoczywa po ciężkim dniu pracy. Zanim uśniemy, potrafimy kilka razy zmieniać pozycję: a to na brzuchu, na prawym boku czy też na lewym. Spadnie na lewym boku jest na pewno bardzo wygodne, ale niesie też pozytywne konsekwencje dla naszego organizmu.

Spanie na lewym boku poprawia trawienie. Żołądek znajduje się po lewej stronie, dlatego pokarm łatwiej jest transportowany dalej do jelit. Poza tym w tej pozycji trzustka i żołądek nie przeszkadzają sobie nawzajem. Nie tylko te organy czerpią pozytywne skutki z takiego ułożenia naszego ciała - serce z kolei ma mniej pracy i nie musi się mocno wytężać.

Sen w tej pozycji ma jeszcze więcej pozytywnych skutków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Można pomyśleć, że ta pozycja nie jest zbyt zbawienna dla kręgosłupa. Błąd - należy jedynie zadbać o odpowiednią poduszkę, która odciąży mięśnie karku. Ten przedmiot poprawi nasz komfort snu. Spadnie na lewej stronie pomaga też układowi limfatycznemu filtrować toksyny i inne niepotrzebne substancje. Wcześniej wspominaliśmy o żołądku - jeśli żołądek to i problemy ze zgagą. Spanie na lewej stronie sprawia, że połączenie narządu z przełykiem znajduje się powyżej kwasu żołądkowego, dzięki czemu w nocy ani nad ranem nie borykamy się ze zgagą i refluksem.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, IMGW wydało najwyższy stopień alarmu dla 2 województw. Żywioły uderzą z gigantyczną mocą
2. Zwiększa ryzyko zachorowania na raka nawet o 80 procent. Czynnik, na który lepiej uważać

Podczas spania na plecach nawet ci niechrapiący potrafią dać niezły popis swoich możliwości. Z kolei spanie na prawym lub lewym boku zapobiega chrapaniu. Poza tym sen na lewej stronie jest wręcz wskazany dla kobiet w ciąży - pozycja utrzymuje prawidłowy przepływ krwi i uwalnia kręgosłup matki od ucisku ciałem dziecka, a także chroni przed nim wątrobę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Natychmiast pozbędziesz się mszyc z roślin dzięki 1 łyżeczce sody oczyszczonej. Niebywały, bajecznie skuteczny wywar zrobisz z łatwością
  2. Robert Lewandowski został przyłapany z opatrunkiem na ręku. Zwykła ranka, czy poważna kontuzja? (FOTO)
  3. Fani wstrząśnięci, gwiazdor "Gogglebox" został napadnięty. Pokazał porażające nagranie, jego twarz wygląda fatalnie
  4. Porażająco szczere słowa Krzysztofa Cugowskiego o emeryturze. Łzy same cisną się do oczu
  5. Kobieta przez wiele miesięcy myślała, że jest w ciąży. Była w ogromnym błędzie, prawda zmrozi każdego
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Gizapk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News