Masz problem ze snem, a chcesz szybko zasnąć w kilka minut? Niezwykle skuteczna technika, wymyślono ją w wojsku

Masz problem ze snem, a chcesz szybko zasnąć w kilka minut? Niezwykle skuteczna technika, wymyślono ją w wojsku Źródło: .

Chociaż sen wydaje się bardzo naturalnym elementem życia, niektórzy mają z nim duże problemy. Nie wie o tym nikt, kto nie cierpiał na bezsenność. Jednak wojsko znalazło sposób, by poradzić sobie z tym problemem.

Sen nadal nie nadchodzi, chociaż jest już daleko po północy, a od rana czeka was mnóstwo obowiązków - brzmi znajomo? Wojsko na szczęście znalazło sposób na problemy z zasypianiem.

Zaburzony sen potrafi zdecydowanie obniżyć jakość życia. Osobom cierpiącym na bezsenność trudno jest cieszyć się z choćby najpiękniejszego dnia. Mają problemy z koncentracją, ich poziom energii drastycznie spada, przez co są bardzo spowolnione i wykonywanie nawet najprostszych czynności staje się dla nich problematyczne. Amerykańcy żołnierze znaleźli jednak sposób, żeby usnąć w dwie minuty.

Sposób, by szybko zapaść w głęboki sen

Sen jest człowiekowi bardzo potrzebny. Na początku życia wspomaga prawidłowy rozwój, a w jego późniejszych fazach to czas na regenerację organizmu. Z wiekiem potrzebujemy go coraz więcej, bo nasze ciała wracają do formy w coraz wolniejszym tempie. Dlatego zaburzenia snu są tak dużym problemem. Czasem wynikają one ze specyficznego trybu życia. Mogą wpłynąć na nie choćby posiadanie małych dzieci czy nocny tryb pracy.

Dla wszystkich tych, którym sen sprawia problem, amerykańscy żołnierze przychodzą z pomocą. Metoda ta została opracowana przez wojskowych jeszcze w czasach II wojny światowej. Tam osoby służące w armii musiały znaleźć sposób na to, by zdrzemnąć się chociaż na trochę mimo ekstremalnych warunków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 1. Połóż się do łóżka. Rozluźnij mięśnie głowy. Twoja twarz ma 43 mięśnie. Postaraj się, żeby żaden z nich nie pracował.
 2. Opuść ramiona i rozluźnij ręce. Najpierw jedną, potem drugą. Możesz to zrobić stopniowo, pracując po kolei nad każdą ręką.
 3. Rozluźnij tułów i wypuść powietrze. Zwróć uwagę na mięśnie poruszające klatką piersiową podczas oddychania. Pracują mimowolnie, ale wyobraź sobie, że je rozluźniasz.
 4. Rozluźnij nogi - najpierw uda, potem łydki. Po kolei pracuj nad każdym mięśniem.
 5. Robiąc to wszystko, postaraj się oczyścić umysł z myśli. Jeśli to się nie udaje, powtarzaj sobie: "nie myśl, nie myśl, nie myśl". Możesz również przywołać w myślach jeden z relaksujących obrazów: leżysz w hamaku w zaciemnionym pokoju albo w kajaku na środku spokojnego jeziora.

Dzisiaj grzeje: 1. Najpierw Lipko, teraz ona. Nie żyje kolejna legendarna polska gwiazda, trudno powstrzymać łzy
2. 11-latka urodziła dziecko. Po dwóch dniach na jaw wyszły kolejne, bulwersujące informacje

Sprawdźcie, czy po wykonaniu powyższych kroków zapadniecie w głęboki, długo wyczekiwany sen. Być może ta metoda zmieni wasze życie.

Najlepsze newsy dnia:

 1. Niezwykłej operacji guza mózgu towarzyszyły dźwięki skrzypiec. Na instrumencie grała sama pacjentka
 2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
 3. Mieli mieć piękną pamiątkę po swoim ślubie. Zamiast tego obejrzeli zdjęcia i pobledli, musieli natychmiast reagować
 4. Kuchenne rewolucje w obliczu tragicznej śmierci, potem następne ciosy. Magda Gessler nie mogła powstrzymać łez
 5. Miał być sukces, a jest wtopa i skandal. Zaraz po premierze filmu o Zenku, podano katastrofalne kulisy
 6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

źródło: msn.com

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News