Zła wiadomość dla ludzi śpiących poniżej 6 godzin. Może ich spotkać najgorsze

Zła wiadomość dla ludzi śpiących poniżej 6 godzin. Może ich spotkać najgorsze Źródło: Unsplash/Kinga Cichewicz

Sen i jego jakość to bardzo ważny czynnik, który wpływa na zdrowie psychiczne oraz fizyczne człowieka. Eksperci ostrzegają, że spanie poniżej 6 godzin może mieć bardzo przykre konsekwencje.

Sen, jego jakość i ilość, ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Jeżeli ktoś śpi mniej niż 6 godzin na dobę, powinien przygotować się na złe wiadomości. Może go bowiem spotkać z tego powodu nawet najgorsze.

Sen kluczowy w utrzymaniu dobrego zdrowia 

Sen przez wiele osób szczególnie te prowadzące intensywny tryb życia, jest bardzo zaniedbywany. Takie lekceważące podejście do odpoczynku może nieść ze sobą przykre konsekwencje. Jakość naszego snu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. 

Naukowcy mają złe wiadomości dla osób, które śpią poniżej 6 godzin. Poza przemęczeniem może je spotkać jeszcze coś dużo gorszego. Badania ewidentnie na to wskazują. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ryzyko związane z niedoborem snu 

Eksperci utrzymują, że człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu na dobę. Dopiero wtedy jego organizm będzie w stanie utrzymać dobrą kondycję zdrowotną. Ten czas w zupełności wystarczy do prawidłowego funkcjonowania mózgu i ciała. 

Gdy zabraknie kilku godzin zbawiennego snu, zaczną pojawiać się poważne konsekwencje. Spanie mniej niż 6 godzin dziennie niesie ze sobą ogromne ryzyko. American Heart Association w badaniach udowodniło, że jakość i długość snu ma bezpośredni wpływ na różne choroby. Osoby cierpiące na nadciśnienie albo na cukrzycę szczególnie powinny dbać o to, żeby się odpowiednio wysypiać. 

Niszczycielskie skutki braku 7 godzin regularnego snu widać po bardzo krótkim czasie. Niedobory w tej dziedzinie momentalnie odbijają się na funkcjonowaniu całego organizmu. Osoby, które śpią mniej niż 6 godzin na dobę z własnej woli narażają się na przedwczesną śmierć. W wielu przypadkach sen ma działanie uzdrawiające. Dotyczy to nie tylko ciała, ale też i psychiki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Wiele osób, które prowadzi bardzo intensywny tryb życia, pracuje na kilku posadach czy łączy studia z pracą zarobkową, zapomina o tym, jak ważne jest zapewnienie swojemu organizmowi tych bezpiecznych 7-8 godzin snu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Firma Wilke wycofuje skażone wędliny. Zabiły już dwie osoby
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

 

Źródło: Geek Week 

Następny artykuł