Zbadali, jaki wpływ na organizm ma spanie w skarpetkach. Nikt się nie spodziewał takich rezultatów, odbiera mowę

Zbadali, jaki wpływ na organizm ma spanie w skarpetkach. Nikt się nie spodziewał takich rezultatów, odbiera mowę Źródło: Pixabay Katrina_S

Sen jest bardzo ważny, a jego odpowiednia ilość i jakość to klucz do dobrego zdrowia. Nie od dziś znajduje się pod lupą różnego ekspertów, którzy chcą sprawić, aby czas, który spędzamy w łóżku, wykorzystywany był maksymalnie na naszą korzyść. Tym razem postanowiono rozprawić się z różnymi mitami dotyczącymi skarpetek i ich noszeniu w czasie snu.

Sen jest jedną z naszych ulubionych aktywności. Lubimy leniuchować w łóżku, a dzięki dbaniu o odpowiednią ilość odpoczynku w ciągu doby, możemy sprawić, że nasze ciało odwdzięczy nam się za dnia.

Sen jest dla nas niezbędny

Sen jest konieczny, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie mózgu, a więc i całego ciała. Istnieje wiele sposobów na to, aby wprowadzić się w stan wyciszenia i szybciej zasnąć lub by sam sen przebiegał spokojniej. Wiele osób decyduje się na ćwiczenia relaksujące lub wyciszające - wiele z nich można znaleźć w internecie. Ilu ludzi, tyle pomysłów na to, aby przyspieszać proces zasypiania. Eksperci postanowili natomiast sprawdzić popularny mit dotyczący skarpetek noszonych na noc. Przeprowadzono badanie, które miało na celu sprawdzenie, jaki wpływa na organizm ma właśnie sen w skarpetkach. Rezultaty wielu mogą zaskoczyć, niektórzy gorliwi przeciwnicy tracą argumenty w dyskusji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Czy skarpety w łóżku są dla nas niebezpieczne?

Istnieje mit, że spanie w skarpetkach jest niezdrowe, ponieważ powoduje przegrzewanie się stóp. Okazuje się, że badanie z 2007 roku doprowadziło do zupełnie innych wniosków. Wynika z niego, że sen w skarpetkach jest dla nas bardzo korzystny, wspomaga bowiem poprawną wewnętrzną regulację temperatury ciała. Skutkuje to tym, że nasz mózg odbiera informację, że oto nadszedł czas odpoczynku i należy pójść spać. To niesamowite, że tak łatwo można wspomóc proces zasypiania.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości, Polacy w żałobie. Zmarł Andrzej Mrozek

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Związane jest to z temperaturą naszego ciała

W ciągu nocy, temperatura naszego ciała zmienia się. Spada, a najniższy poziom osiąga około godziny 4. nad ranem. Ogólna różnica to około stopień lub dwa w ciągu całej doby. Rozgrzewanie stóp skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych i dzieje się to właśnie dzięki skarpetkom. Dzięki temu wydzielane jest ciepło, nasze ciało chce obniżyć temperaturę ciała, a to jest właśnie jasny znak dla mózgu, że nadchodzi czas snu. Mówiąc wprost, ciepła skóra jest dla nas znakiem, że czas najwyższy na sen. Skarpetki zyskują, więc nowe zastosowanie, a wszyscy przeciwnicy noszenia ich w łóżku muszą pogodzić się z przegraną, chodzi przecież o nasze zdrowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Karol Strasburger ujawnił, co robi w nocy podczas kwarantanny. Młoda żona ma powody do dumy
  4. Babciny sposób na przechowywanie cebuli. Okazuje się, że działa na nią lepiej niż lodówka
  5. NFZ wprowadziło ważne rozporządzenie. Ogromne zmiany w służbie zdrowia
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle
  1.  

Źródło: Medical News Today

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News