Seksuolodzy biją na alarm: Wczesna inicjacja seksualna dzieci to nasz narodowy problem
Wiadomości Pikio - 24 Sierpnia 2016

Seksuolodzy biją na alarm: Wczesna inicjacja seksualna dzieci to nasz narodowy problem

Polscy seksuolodzy biją na alarm. Jak przekonują, inicjacja seksualna w Polsce coraz częściej odbywa się już u dzieci przed ukończeniem 15 roku życia. Problem jest na tyle poważny, że zaczęto określać go jako jeden z głównych problemów społecznych w naszym kraju. 

Już co piąta dziewczynka, która nie ukończyła 15. roku życia ma za sobą inicjację seksualną i co trzecia przed 17. rokiem życia.

 - Jestem w drugiej gimnazjalnej, w mojej klasie na 16 dziewczyn tylko cztery nie mają lub nie miały chłopaka. Każdy potrzebuje bliskości, czułości. Mój nowy chłopak mi to wszystko daje – powiedziała seksuologom przeprowadzającym badania jedna z dziewczyn.

Sytuacja ma się niewiele inaczej u chłopców. Ponad 16% z nich przeżywa swoją inicjację przed ukończeniem 15. roku życia. i 22% przed 17. rokiem życia.

Jak wyjaśniają seksuolodzy, wcześniejsza inicjacja seksualna jest swego rodzaju znakiem czasów. Dzisiejsze dzieci są lepiej odżywione, zdrowsze i większe fizycznie niż np. 100 lat temu, a za tym idzie również szybsze dojrzewanie i naturalnie wcześniejsze zainteresowanie seksem. Na początku XX wieku pierwsza miesiączka pojawiała się zazwyczaj dopiero w okolicach 17 roku życia. Dzisiaj jest to 13 rok życia.

Do tego wszystkiego należy także dodać wpływ wszelkiego rodzaju mediów, w których treści ociekające seksem są na porządku dziennym. Ogromny wpływ mają także rodzice, którzy bardzo często popełniają błędy będąc albo super tolerancyjnymi, albo zbyt konserwatywni. W obu przypadkach efektem jest większe zainteresowanie seksem u dziecka.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: wprost
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News