Do Randi Zurenko przywarło kilka różnych określeń. Media nie bez powodu nazywały ją „Jeckyllem i Hydem” czy „drapieżnikiem” – kobieta ma na swoim koncie przestępstwa, w które trudno uwierzyć.

Randi usłyszała w sumie 200 zarzutów o przestępstwa na tle seksualnym. Pracując jako nauczycielka w szkole katolickiej dopuszczała się wielokrotnie molestowania seksualnego na swoich uczennicach. Kobieta nie tylko dotykała dziewczynki, ale wysyłała im również swoje nagie zdjęcia.

Na początku 2013 roku Zurenko wybrała się do parku z jedną ze swoich uczennic. Na miejscu masowała dziewczynie plecy i rozpięła jej stanik. Dwa lata później zbliżyła się do innej uczennicy. Od października miały uprawiać seks, co nauczycielka uwieczniała na zdjęciach. W swoich zasobach miała również nagie fotografie dziewczyny.

Uczennice miały wówczas 16 i 17 lat. Pierwsza z nich wyznała w czasie rozprawy, że napastowanie, którego doznała, odcisnęło trwałe piętno na jej psychice.

Czułam się zdezorientowana, w potrzasku. Nie ufałam nikomu. Zabrałaś moją niewinność i wykorzystałaś moją miłość. Zabrałaś mi wszystko – mówiła do swojej nauczycielki.

Druga z dziewczyn miała więcej litości dla Zurenko. Poprosiła sąd o łagodniejsze potraktowanie nauczycielki ze względu na jej dzieci. Podobną linię obrony zastosowała sama oskarżona.

Jest mi wstyd, że tu jestem. Nigdy nikim nie manipulowałam ani nie wykorzystywałam swojej przewagi. Proszę o łaskę i miłosierdzie, a także wzięcie pod uwagę moich dzieci przy ogłaszaniu wyroku – mówiła nauczycielka.

W tym samym czasie prawnik Zurenko przekonywał, że kobieta naprawdę kochała swoje ofiary. Wyrozumiałości nie miał jednak sędzia prowadzący sprawę.

Zachowanie oskarżonej można opisać tylko jako niezrozumiałe. Mogę to porównać do sytuacji dr Jekylla i pana Hyde’a. Zamiast służyć jako wzór, stała się złoczyńcą – mówił sędzia Richard Lewis.

Zurenko została zawieszona w prywatnym gimnazjum Bishop McDevitt High School. Sąd skazał ją na 23 miesiące więzienia. Za dobre sprawowanie może wyjść po 11,5 miesiącach. Na 25 lat została wpisana do rejestru przestępców seksualnych.

fot. Twitter/Breaking News USA

 

 

...

Zobacz również

Zobacz również