Była reprezentanka federacji teraz, w wieku 50 lat wyjawia tajemnice przeszłości dotyczące molestowania przez wielkie piłkarskie gwiazdy. Sprawa wyciekła tuż przed meczami o awans na MŚ 2018 w Rosji.

10 lat temu Gunilla Axen obejmowała stanowisko dyrektora ds. rozwoju w szwedzkiej federacji piłkarskiej. Teraz postanowiła opowiedzieć o swoich szokujących wspomnieniach na tle seksualnym, związanymi z najsławniejszymi piłkarzami federacji tamtego okresu. Jak twierdzi kobieta – często otrzymywała  zdjęcia ich narządów płciowych.

– Wyjątkowo obleśne zdjęcia piłkarze przysyłali również pozostałym kobiecym pracownikom. W moim przypadku były to zdjęcia trzech wielkich gwiazd reprezentacji, bardzo znanych piłkarzy, szanowanych ojców rodzin. Wiadomości od nich tytuł „dzień dobry” i zawierały pliki ze zdjęciami ich penisów – opowiada Axen.

Na tym jednak nie skończyło się wulgarne zachowanie piłkarzy. Z zeznań kobiety wynika, że często spotykała się z seksistowskimi komentarzami ze strony męskiej części pracowników, co gorsza miejsce miało również molestowanie. Jak twierdzi – bez przerwy była dotykana w miejsca intymne podczas służbowych kolacji. Finalnie, 2 lata temu kobieta postanowiła zrezygnować z pracy w federacji właśnie przez te zdarzenia.

Jaka była reakcja obecnych władz na zarzuty?

Reprezentacja ma aktualnie przez całą sprawę poważny problem, oprócz powyższych oskarżeń zarzucono tamtejszemu szefostwu również zmowę milczenia i bagatelizowanie opowieści kobiet.

– Zamiast wyjaśnienia sprawy, powiedziano mi, abym nie nosiła spódnicy, tylko zawsze spodnie i koszulę zapiętą pod szyją i w ogóle ubierała się dyskretnie, tak aby nie prowokować mężczyzn – dodaje Axen

Obecne władze szwedzkiej federacji piłkarskiej nie mają zamiaru puszczać płazem wniesionych oskarżeń a aktualny sekretarz generalny Hakan Sjoestrand zapewnił, że sprawa zostanie jak najszybciej wyjaśniona:

– To jest skandal i musimy wszystko wyjaśnić, aby oczyścić naszą organizację.

Lars Ake Lagrell przyznał, iż sprawę mu zgłaszano, lecz niekoniecznie wierzył w oskarżenia, do tego dzisiaj również wątpi w prawdziwość historii tych kobiet.

Foto: flicklr//Ben Sutherland

Źródło: se.pl

Najlepsze rozbierane okładki polskich gwiazd [ZOBACZ!]

Jak zmienił się biust Natalii Siwiec? Szokujące przemiany gwiazd

Zobacz również