Duńskie kobiety molestowały uchodźców. Seksualny skandal wstrząsnął krajem i zmusił władze do podjęcia decyzji o zamknięciu ośrodka dla nieletnich na wyspie Langeland. W placówce część chłopców była bardzo agresywna i sama dopuściła się gwałtu. 

Do tej pory w mediach pojawiały się głównie informacje o gwałtach i przypadkach molestowania ze strony uchodźców, a nie odwrotnie. Tym razem to duńskie kobiety zostały oskarżone o wykorzystywanie nieletnich w obozie na wyspie Langeland. Duńska Służba Imigracyjna wzięła pod lupę dwie pracownice ośrodka, a następnie zadecydowała, że placówkę należy zamknąć.

Policja już zajęła się kobietami, które miały nadużywać swojej pozycji wobec uchodźców i zmuszać ich do kontaktów fizycznych. Sprawa była wcześniej ukrywana, ponieważ pracownicy ośrodka kryli koleżanki, które miały do czynienia z 40 chłopcami. Opiekunowie solidarnie chcieli zatuszować sprawę szczególnie, że mieli problem z uchodźcami. Jeden z nich został uderzony przez 15-latka metalową rurą.

Mało tego, chłopcy z ośrodka sami dopuścili się gwałtu podczas festiwalu muzycznego. Uchodźcy zaatakowali wtedy 16-letnią Dunkę. Uznano, że placówka nie radzi sobie z agresywnymi chłopcami, a sprawa molestowania ze strony pracownic tylko przypieczętowała decyzję o zamknięciu ośrodka.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również