Szwedzcy radni opracowali formułę zwiększania wydajności pracy, która zakłada rezygnację z przerwy na kawę na rzecz „okienka”, podczas którego pracownicy uprawialiby seks ze swoimi partnerami lub innymi pracownikami. Jak sprawdzi się w pracy?

Jak formuła sprawdzi się w Polsce? Komentowała ją dla Wirtualnej Polski psychoseksuolog Bianka Beata Kotoro, która podkreśliła, że w znanej z niekonwencjonalnych idei oraz przekraczania zasad Szwecji pomysł nie jest szokujący, jednak nad Wisłą raczej nie jest to możliwe. Idea wywoła niemałe zamieszanie, sprzeciw oraz oburzenie wielu środowisk, więc nie ma sensu jej wprowadzać w życie.

Psychoseksuolog twierdzi, że pomysł nie sprawdzi się w naszym kraju głównie z powodu odmiennego kontekstu kulturowego. Pracodawcy nie będą więc w stanie poprawiać wydajności i efektywności pracowników oraz budować ich wzajemne przy wykorzystaniu takich metod.

– Szwecja to kraj, w którym jest problem z relacjami. Wymyślają różne rzeczy, które mogą wydawać się abstrakcyjne – mówiła Kotoro.

Psychoseksuolog przekonywała, że w Polsce spojrzenie na życie intymne jest znacznie inne, więc trudno byłoby u wielu pracowników wywołać chęć na codzienny seks w takich warunkach oraz poczucie komfortu.

– Warto pamiętać, że woda tudzież kawa wypita w dobrym towarzystwie również wpływa pozytywnie na nasz humor, na nasze relacje… 

Zaznaczono jednak, że w Polsce w niektórych biurowcach wprowadzono takie rozwiązania jak masaż w przerwie od pracy. Oczywiście w ubraniu…

...

Zobacz również