Seks zbyt szybko odpływa z Japonii, populacja zagrożona

Seks zbyt szybko odpływa z Japonii, populacja zagrożona Źródło:

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Populacji i Bezpieczeństwa Socjalnego, seks powoli odpływa z Japonii. Oznacza to zagrożenia dla prawidłowego rozwoju Japonii oraz przyrostu naturalnego. Władze muszą powstrzymać szybkie starzenie się społeczeństwa. 

Rząd zlecił przeprowadzenie badań, a wyniki są co najmniej niepokojące. Okazuje się, że ponad 40 proc. młodych Japończyków przed ślubem nie zaczęło życia seksualnego. Mało tego, aż 65 proc. badanych w ogóle nie żyje w żadnym związku.

Sytuacja jest niepokojąca, szczególnie, że dane są coraz gorsze i zapowiadają szybkie starzenie się japońskiego społeczeństwa. Jeszcze dekadę temu w analogicznym badaniu tylko 33% deklarowało, iż nie są w żadnym stałym związku. Teraz aż 65% należy do tej grupy. Rząd obawia się, że trudno będzie powstrzymać szybki spadek przyrostu naturalnego. Władze szukają przyczyn tego społecznego problemu.

W badania AFP przeprowadzonego 6 lat temu wynika, że prawie 70 proc. Japończyków do 19-ego roku życia w ogóle nie uprawiało seksu. Teraz statystyki są jeszcze wyższe. Dla porównania, w Niemczech do tej grupy należy jedynie 20 proc. obywateli. Wstrzemięźliwość i trudności w nawiązywaniu stałych relacji między Japończykami w grupie wiekowej 18-34 to prawdziwe wyzwanie dla japońskiego rządu, który musi zatrzymać spadek przyrostu naturalnego i starzenie się społeczeństwa.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
źródło: rp.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu