W jednym z największych teatrów w Warszawie wystawiono sztukę, podczas której pełna emocji kobieta uprawiała seks oralny z figurką Jana Pawła II. Przedstawienie „Klątwa” wywołało mnóstwo kontrowersji.

W Teatrze Powszechnym w Warszawie wystawiono przedstawienie, które wywołało w stolicy prawdziwą burzę i lawinę kontrowersji. Chorwacki reżyser Oliver Jrljić po raz kolejny szokuje. Wcześniej jego sztuką „Nasza przemoc, wasza przemoc”, którą pokazał w Bydgoszczy, zajęła się prokuratura. Teraz znowu może mieć problemy prawne, ponieważ katolicy są oburzeni.

W jaki sposób papież Jan Paweł II pojawia się w spektaklu? Grupa aktorów nie rozumie intencji reżysera dramatu „Klątwa” Wyspiańskiego, więc dzwoni do niemieckiego pisarza Bertolda Brechta. Ten kieruje ich do Jana Pawła II i przekonuje, iż będzie on najdoskonalszym doradcą w tej materii. W tym momencie rozpoczyna się kontrowersyjna scena. Widzimy figurę Karola Wojtyły z wyeksponowanym penisem w postaci doczepionego dildo. Następnie jedna z kobiet zaczyna uprawiać z nim seks oralny.

Erotyczny moment nie jest jedyną kontrowersją. Figura papieża zwisa na szubienicy z napisem „Obrońca Pedofilów”.

źródło: Warszawa w Pigułce

...

Zobacz również