Wiemy, co się dzieje z mężczyzną, który długo nie współżyje. To straszne

Wiemy, co się dzieje z mężczyzną, który długo nie współżyje. To straszne

Seks sposobem na zdrowie? Okazuje się, że mężczyźni, którzy nie uprawiają stosunków seksualnych, są narażeni na wielkie niebezpieczeństwo natury fizycznej i psychicznej. Liczba chorób, jakich można się dorobić przez zaniedbanie własnych pragnień seksualnych, jest przerażająca.

Seks od początku istnienia cywilizacji jest istotny. Już starożytni w swoich dziełach opisywali stosunki seksualne, a część mitologii miała swoich bogów, którzy zajmowali się kwestiami płodności. Jak się okazuje, mężczyźni, którzy rezygnują z regularnych stosunków płciowych, są narażeni na wielkie problemy zdrowotne i psychiczne, których zaleczenie może być wyjątkowo trudne. Lekarze są zgodni - płeć męska ,wyrzekając się stosunków, staje przed wielkim ryzykiem poważnych zachorowań.

Seks jest bardzo ważny. Skutki jego nieuprawiania mogą być bolesne

Jeśli chodzi o skutki, jakich mogą doznać mężczyźni rezygnujący z realizacji swojego pożądania seksualnego, to jest to znaczne osłabienie libido i lęk przed nawiązywaniem intymnych relacji. Z racji tego, że organizm odzwyczajony od seksu, staje się o wiele bardziej wrażliwy na bodźce powodujące podniecenie, przez to nawet najmniejszy jego przejaw może zakończyć się przedwczesnym wytryskiem. Z racji obawy przed takim incydentem, mężczyźni często rezygnują z seksu, bojąc się, że nie zadowolą swojej partnerki i narażą się na kpiny.

Kolejną dolegliwością na tle psychicznym jest wzmożone prawdopodobieństwo zachorowania na depresję. Mężczyźni, którzy nie uprawiają seksu, nie wydzielają endorfin, które bardzo często są potrzebne do zachowania równowagi psychicznej. Brak endorfin wiąże się także z wydzieleniem o wiele mniejszej ilości testosteronu, co w długotrwałym skutku powoduje możliwość załamania psychicznego i utraty wiary w samego siebie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Seks może ocalić przed rakiem

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale zaniechanie kontaktów seksualnych sprawia, że wzrasta prawdopodobieństwo zachorowań na nowotwór prostaty, a także pojawienia się chorób serca. Według analiz naukowców, seks pozwala na pozbycie się napięć i poprawienie pracy krążenia.

Kolejną rzeczą, jest udokumentowany fakt, że mężczyźni mający regularnie kontakty seksualne o wiele mniej się stresują, mają mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na przeziębienia, a także zyskują większy szacunek do samych siebie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!”
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę! 
  3. Bardzo smutne. Stan Borys po udarze opowiedział o swoim stanie zdrowia
  4. Zapadły najważniejsze zmiany w 500 plus. Fatalna informacja dla rodziców niepełnosprawnych dzieci
  5. Wspaniała wiadomość dla emerytów. Ponad 70 milionów złotych na program "Senior plus"
  6. TVN: Tragiczna wiadomość z rana, nie żyje nastolatek

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News