Tomasz Sekielski rozpoczął pracę nad naprawdę kontrowersyjnym projektem! Jego materiał rozsadzi lokalny, polski Kościół. Jaki plan ma dziennikarz?

Sekielski zdecydował się nakręcić film dokumentalny, którego tematem będzie pedofilia w chrześcijańskiej wspólnocie. Chociaż mogłoby się wydawać, że problem ten nie dotyczy polskiego Kościoła, prawda okazuje się zupełnie inna.

– Zadałem proste pytanie, ile takich przypadków Kościół odnotował w zeszłym roku i ile skierowano do prokuratury. Ksiądz Żak z rozbrajającą szczerością odpowiedział, że nie zna szczegółowych danych. (…) Natomiast trudno jest walczyć z takim zjawiskiem i oczyszczać się, jeśli osoba, która jest odpowiedzialna za to, nie ma podstawowych danych, jaka jest skala problemu. Jak wiele osób się zgłasza, ilu księży to dotyczy, jak wiele jest ofiar. (…) I mam nadzieję, że film, jaki chcę zrobić – i mówię to jak najbardziej serio – pomoże Kościołowi zmierzyć się z tym problemem. Bo ja nie zamierzam robić filmu antykościelnego. A już na pewno antyreligijnego – stwierdził Sekielski w rozmowie z naTemat.

ZOBACZ TAKŻE: PiS wyda miliony na budowę pałaców. Nie zgadniecie dla czego

Kościół pod lupą

– Uważam, że polski Kościół jest jeszcze daleko z tyłu za Kościołami w USA, Irlandii, Australii, Holandii, Szwajcarii, gdzie Kościół zaczął się rozliczać i wypłacać odszkodowania ofiarom. Co też jest ważne, bo w Polsce Kościół odcina się od księży, gdy dochodzi do jakichś spraw i procesów. (…) Kilka lat temu poznałem tzw. ocalonych. Tak się mówi o osobach, które doświadczyły molestowania seksualnego przez księży i które jakoś sobie poradziły, bo są osoby, które tego nie wytrzymały. Załamały się psychicznie, popełniły samobójstwa. Historie ocalonych, których poznałem, naprawdę mocno mną wstrząsnęły. Ale też wstrząsnęła mną pewna obojętność struktur kościelnych na ich cierpienie i próba tuszowania tych spraw – dodał także dziennikarz.

ZOBACZ TAKŻE: Trzęsienie! Poseł opuszcza klub, nowa partia w Sejmie

Nieoczekiwane kłopoty

Co ciekawe, zaznaczył także, że obecnie poszukuje sponsorów filmu. Jest to jednak bardzo trudne ze względu na daleko posunięte wpływy polskiego kleru.

– Nie znalazłam takich osób, czy firm, czy redakcji, które wyłożyłyby pieniądze na zrobienie takiego filmu. (…) Zazwyczaj słyszałem: no tak, to świetny pomysł. Tak, tak, zrób. Ekstra. Chętnie obejrzymy. I na tym się kończyło. (…) Dostawałem wyraźny sygnał, że osoby, czy konkretne firmy nie chcą być kojarzone z takim filmem. Bo wiadomo, w Polsce… Nie chcą się narazić – ujawnił Sekielski.

ZOBACZ TAKŻE: PiS nie chce tego ujawnić! Rząd zamówił opinię, która ich zmiażdżyła

Sekielski ujawnia coś, co rozsadzi Kościół w Polsce
Fot. Twitter

ZOBACZ TAKŻE: Tego PiS nie mógł przewidzieć. Francja stanowczo staje po stronie Polski

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]


Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

Zobacz również