Sekielski reportaż Głódź grzechy
YouTube/DietaiOdchudzanie
Monika Domańska - 18 Maja 2019

Przypomniano listę grzechów abp Głódzia. Alkohol, upokarzanie, wyzwiska

Sekielski przez emisje autorskiego reportażu pt. "Tylko nie mów nikomu" przyczynił się do intensywniejszego rozwiązywania problemu pedofilii w strukturach kościelnych. Duchowni utracili autorytet wśród wiernych, a wiele informacji kompromitujących kler, wciąż się pojawia. Ostatnio zweryfikowano życiorys arcybiskupa, który uznał, że film Sekielskiego jest "byle czym". Nowe odkrycia dowodzą, że nie był święty.

Sekielski chciał, by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, co dzieje się za kościelnymi murami. Choć mówiono już wcześniej o przypadkach księży pedofilów, nigdy nie zrobiono tego tak otwarcie i na tak szeroką skalę. Obraz pt. "Tylko nie mów nikomu" zszokował i przeraził widzów. Ich odczuć nie podzielił arcybiskup Głódź, który zapytany przez TVN o opinię na temat reportażu, odpowiedział, że "nie ogląda byle czego". Te słowa oburzyły całe społeczeństwo, także część duchownych, którzy odcięli się od krzywdzącego komentarza przełożonego. Tak lekceważące podejście wobec problemu wykorzystywania seksualnego małoletnich, wzbudziło podejrzenia. Czyżby arcybiskup Głódź miał na swoim koncie rażące grzechy? Jego wypowiedź wskazywała bowiem na zaciemnienie sumienia.

Sekielski, publikując reportaż, włożył kij w mrowisko - zakopane brudy wychodzą na wierzch

Postawiono dokładniej przyjrzeć się biografii duchownego. To, co odkryto pogrąży go w oczach tych, którzy mieli o nim dobre zdanie. Dokopano się do artykułu z 2013 r., w którym jedna z dziennikarek "Wprost" opublikowała spis afer z udziałem arcybiskupa Głódzia. Czego się dopuszczał?

Marta Kaczyńska wyraziła swoje zdanie.Marta Kaczyńska porażająco o pedofilii w polskim kościele. Zdumiewająca reakcja matki trojga dzieciCzytaj dalej

Przede wszystkim uprzykrzał życie swoim podwładnym. Księża, którzy mieli z nim styczność, wyznali, że często byli budzeni przez metropolitę, ponieważ ten był głodny - kazał swoim podopiecznym iść do sklepu, choć wiedział, że muszą rano wstać. Poza tym duchowny miał problemy z alkoholem - praktycznie upijał się codziennie, co nie przeszkadzało mu w pełnieniu kościelnych obowiązków. W stanie rauszu potrafił zmuszać księży do grania na instrumentach ku jego uciesze, a w ciągu dnia leczył kaca, żądając od innych usługiwania mu. Zwykł wtedy mówić do nich: "Bądź moim actimelkiem".

O uzależnieniu duchownego od alkoholu wiedziano już dużo wcześniej - pewnego razu wypił za dużo w obecności prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, co zakończyło się skandalem, ponieważ pijany ksiądz celebrował msze nad grobami żołnierzy w Charkowie.

Arcybiskup pomiata słabszymi od siebie, ale boi się konfliktu z silniejszymi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Beata TadlaGwiazdy TVP, TVN i Polsatu, jak wyglądy podczas swoich Pierwszych Komunii Świętych? Mnóstwo zdjęćCzytaj dalej

Jeden z księży wyznał Gazecie Wyborczej, że spożywanie zbyt dużych ilości napojów wysokoprocentowych przez arcybiskupa wynika z tego, że nie radzi sobie z własnymi emocjami. Upokarzanie innych jest próbą dowartościowania się, zamaskowania słabej w rzeczywistości psychiki. Twierdzi także, że duchowny ma tendencje do popadania w skrajne nastroje - potrafi być miłym człowiekiem, ale niespodziewanie może dostać ataku szału. Zaznacza również, że metropolita łatwo ugina się pod presją i często zmienia zdanie w sprawie podjętych decyzji, czym sugeruje, że abp Głódź nie powinien sprawować funkcji wymagającej stanowczości i siły przebicia.

Teraz wychodzi na jaw kolejne przewinienie metropolity gdańskiego, jakim jest ignorowanie problemu pedofilii w Kościele. To z tego powodu duchowny został potępiony przez pracowników ASP, którzy uważają, że duchowny nie reprezentuje swoim postępowaniem wartości humanistycznym. Co prawda, arcybiskup Głódź poprosił o wybaczenie za niefortunne słowa, ale większość społeczeństwa odmawia udzielenia mu rozgrzeszenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. Przerażajace nagranie Dody w sieci. Miała łzy w oczach, nie była w stanie mówić
  4. Dotarli do prawdziwego aktu urodzenia dziecka Meghan i Harry'ego. Dwa szczegóły wprawiają w osłupienie
  5. Porażające słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Przyszłość prezesa jest zagrożona?
  6. Spłonął dom wokalisty disco polo, został bez dachu nad głową. Potrzeba jest pomoc

Nie żyje20 porażających zdjęć zrobionych tuż przed śmiercią. Ci ludzie nie spodziewali się, że to ich koniecCzytaj dalej

Źródło: Planeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News