Sekielski będzie przesłuchany. Był świadkiem obalenia pomnika Jankowskiego

Sekielski będzie przesłuchany. Był świadkiem obalenia pomnika Jankowskiego Źródło: youtube.com/24godzinyonlinepl

Tomasz Sekielski, autor jednego z najgłośniejszych reportaży o pedofilii w polskim Kościele ostatnich lat, zostanie przesłuchany przez śledczych z prokuratury. Dziennikarz był świadkiem obalenia w Gdańsku pomnika księdza prałata Henryka Jankowskiego.

Tomasz Sekielski w ostatnich miesiącach zasłynął w mediach dzięki swojemu głośnemu reportażowi, który ujawnia skalę i okropność zjawiska pedofilii w polskim Kościele katolickim. 

Tomasz Sekielski był świadkiem obalenia pomnika Jankowskiego

Dziennikarz Onetu kilka godzin przed nietypowym wydarzeniem dostał informację o planowanym obaleniu pomnika, a nagranie, które uwieczniło wszystko opublikował w mediach społecznościowych.

- Dostałem informację, że ma się coś wydarzyć w związku z pomnikiem prałata Jankowskiego więc postanowiłem przyjechać do Gdańska. Nie będą oczywiście opowiadał historii, że przechodziłem przez przypadek z ekipą filmową i zauważyłem jak ktoś obala pomnik - powiedział dziennikarz w rozmowie z portalem NaTemat.

Jak zapewnia, nie wiedział co dokładnie ma się odbyć. Zdecydował jednak, że skoro robi film o pedofilii w Kościele, a ks. Jankowski stał się ostatnio symbolem tego zjawiska, to zjawi się pod pomnikiem. Dopiero na miejscu miało się okazać, że chodzi o obalenie pomnika oskarżonego duchownego. 

Jak opisuje wydarzenie Tomasz Sekielski, cała akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Zorganizowani aktywiści byli dokładnie przygotowani i wszystko zajęło im około 20 minut. Dwoje z osób, które uczestniczyły w obalaniu pomnika, zostało natychmiast zatrzymanych przez policję i - jak ujawnił Sekielski - do tej pory nie ma z nimi żadnego kontaktu. 

Prokuratura przesłucha Sekielskiego

Nie trzeba było długo czekać na reakcję prokuratury, która bardzo szybko wezwała Sekielskiego na przesłuchanie - jak sam dziennikarz twierdzi - w charakterze świadka. Jak dodaje, oburzający według niego jest fakt, iż służby zarekwirowały cały jego sprzęt, którym nagrywał sytuację w Gdańsku. 

- Oburzające jest to, że zabezpieczono naszą kamerę. Policja na polecenie prokuratury zabezpieczyła kamerę, choć oddałem wcześniej nośnik, czyli kartę. To jest dla mnie i moich współpracowników z ekipy dużym problemem - mówi w rozmowie z portalem Tomasz Lisa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tomasz Sekielski stara się wytłumaczyć zachowanie aktywistów, którzy zniszczyli pomnik Jankowskiego. Według niego postać prałata w ostatnim czasie stała się symbolem pedofilii w Kościele i wzbudza bardzo negatywne emocje. Samo obalenie pomnika ma być aktem "obywatelskiego nieposłuszeństwa" i znakiem dla wszystkich hierarchów w polskim Kościele katolickim, którzy albo nie dają sobie rady z problemem, albo nie chcą sobie z nim dać rady.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ranczo wróci, ale bez głównego bohatera?! Aktor postawił warunki z kosmosu
  2. Baby shower u Meghan Markle pobił na głowę wszystkie tego typu imprezy. Co za przepych!
  3. Kobieta błaga Barbarę Kurdej-Szatan o pomoc. Dziecko umiera, trwa wyścig z czasem
  4. Dwa razy sprawdziliśmy, kto jest żoną członka zarządu TVN. Bo za pierwszym razem nie mogliśmy uwierzyć
  5. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy M jak Miłość. Nasza dziennikarka była wstrząśnięta

źródło: natemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News