Dzisiaj wszystko się wyjaśni! Sejm zdecyduje o zakazie handlu

Dzisiaj wszystko się wyjaśni! Sejm zdecyduje o zakazie handlu

Sejm będzie dziś miejscem ważnej konferencji. Przedsiębiorcy w obecności polityków zabiorą głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Wprowadzane od ubiegłego roku prawo wzbudza sporo kontrowersji.

Sejm uchwala prawo, ale jest również przestrzenią wymiany poglądów. Dziś w budynku przy ul. Wiejskiej zorganizowana zostanie konferencja poświęcona zasadności i efektywności niedzielnego zakazu handlu. To kwestia, która wzbudza sporo kontrowersji.

Sejm miejscem ważnej dyskusji. Ważą się losy zakazu handlu - będzie zaostrzany czy nie?

Media wieszczą, że od dzisiejszych ustaleń może zależeć przyszły wymiar ograniczenia handlu. Przypomnijmy - zgodnie z założeniem ustawy w tym roku zakupy możemy robić wyłącznie w ostatnie niedziele miesiąca. Za rok ma skończyć się okres przejściowy - zakaz obejmie wówczas wszystkie niedziele.

Od dłuższego czasu trwa intensywna dyskusja nad zasadnością zakazu handlu. Większość Polaków nie godzi się na niedzielne ograniczenia, czego dowodem jest chociażby wynik ankiety zleconej przez szefa "Solidarności", Piotra Dudę. Zaznaczmy, to właśnie ten związek był głównym inicjatorem wprowadzenia zakazu handlu. Ponad 79 procent głosujących opowiedziało się przeciw ograniczeniu w handlu.

W spotkaniu w Sejmie wezmą udział przedstawiciele Kongregacji Przemysłowo-Handlowej, rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, czy Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług. Dyskusji ma przysłuchiwać sie Wiceminister pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, czy poseł PiS Marek Duszek.

O tym, że PiS zastanawia się nad zmianami w prawie świadczy choćby wypowiedź szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacka Sasina.

- Nigdy w polityce nie jest tak, że raz przyjęte rozwiązanie nie może być zmienione – powiedział w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce Jacek Sasin. 

Z drugiej strony pewnym jest, że pojawią się głosy w obronie zakazu handlu. Świadczą o tym wypowiedzi rzecznika MŚP i członków Solidarności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie ma żadnych wiarygodnych danych wskazujących na straty małych lub średnich sklepów po wprowadzeniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - powiedział Adam Abramowicz, rzecznik MŚP, który w rozmowie z dziennikarzami zdążył nawet zaznaczyć, że "większość przedsiębiorców pozytywnie ocenia dotychczasowe zmiany w handlu".

- Zdecydowana większość mikro i małych sklepów jest z tej ustawy zadowolona, a już na pewno – mogę to stwierdzić z pełną odpowiedzialnością – jest nieprawdziwa teza, że tysiące mikro i małych sklepów zamyka się z powodu tej ustawy - powiedział, zarzucając mediom nierzetelność w temacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  2. Michał Wiśniewski pokazał 17-letniego syna! Zemdlejecie z wrażenia. Jest BARDZO przystojny!
  3. Wiśniewski się rozwodzi? Jego żona opublikowała szokujący wpis
  4. Julia Wieniawa o traumie swojego życia. Nie uwierzycie, kto ją skrzywdził
  5. Radwańska mocno o Żyle w TzG. "Będą iskry lecieć"

źródła: Innpoland, Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News