Posłowie obozu rządzącego, podczas kolejnego z „nocnych głosowań”, przyjęli nowelizację do ustawy o oświacie, według której sześciolatki nie będą objęte obowiązkiem szkolnym. 

Podczas kolejnego nocnego głosowania, większość sejmowa przyjęła nowelizację do ustawy o oświacie autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Według nowego prawa, sześcioletnie dzieci nie będą objęte obowiązkiem szkolnym, a pięciolatki przedszkolnym. Po wejściu nowelizacji w życie, to rodzice będą decydować o tym, czy posłać swoje potomstwo do szkoły lub przedszkola wcześniej. Obowiązek szkolny został cofnięty do poprzedniego, czyli dla dzieci w wieku 7 lat.

Za przyjęciem nowelizacji głosowało 269 posłów, przeciw było 156, od głosu wstrzymało się 17, a 18 było nieobecnych.

Nowelizacja ustawy o oświacie znosząca obowiązek szkolny dla sześciolatków, była jedną z głównych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości podczas kampanii prezydenckiej i parlamentarnej.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: sejm.gov.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.