Sejm przegłosował w nocy nowy zakaz. To poważne ograniczenie, a wszystkim to umknęło! Teraz wszystko w rękach prezydenta.

Głosowane wczoraj projekty obywatelskie, dotyczące aborcji, pozostają na ustach wszystkich. Przyćmiły one kilka innych decyzji, które zapadły wczoraj w izbie niższej parlamentu.

Nie wiele osób zauważyło, że przegłosowane zostały ustawy ograniczające handel w niedzielę oraz sprzedaż alkoholu. W drugiej z nich znalazły się istotne zmiany. Teraz wszystko w rękach prezydenta. Jeśli Andrzej Duda podpisze tę ustawę, to niedziela 25 marca będzie pierwszą wolną od handlu.

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz handlu to początek. W niedzielę zamkną także

Nowy zakaz

W ustawie znalazły się pewne zmiany. Między innymi dopisano, że właściciele sklepu mają prawo sprzedawać „we własnym imieniu i na własny rachunek”. Dzięki temu, sklepy działające w formie franczyzy nie będą mogły handlować w niedzielę.

Z kolei piekarnie oraz kwiaciarnie będą mogły handlować w niedzielę, tylko w momencie, gdy handel wyrobów piekarniczych i kwiatów będzie nadrzędny.

Ustawa dot. ograniczenia sprzedaży alkoholu również podlega nowelizacji. Wczoraj Sejm przyjął zaproponowane przez Senat poprawki.

Dziś izba niższa kontynuuje procedowanie ustawy. Na mocy jej nowelizacji ustanowione zostaną limity dot. zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE: Myśleliście że zakaz handlu to wszystko? No to przeczytajcie o tym

źródło: innpoland.pl

Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!


Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

...

Zobacz również