Sejm szuka sprzątaczek. Wymagania większe niż dla posłów

Sejm szuka sprzątaczek. Wymagania większe niż dla posłów Źródło: fot. wikipedia.org

Sejm opublikował intrygujące ogłoszenie o pracę. Poszukiwane są sprzątaczki, które zadbają o czystość sejmowych korytarzy i pomieszczeń. Wydawałoby się, że jest to stanowisko osiągalne dla przeciętnego obywatela. Nic bardziej mylnego - wymagania są naprawdę wysokie!

Sejm daje zwyczajnym obywatelom możliwość podjęcia pracy. I to nie byle jakiej, bo w miejscu, gdzie zapadają najważniejsze dla Polski decyzje. Kancelaria Sejmu szuka osoby sprzątającej do biur w budynku przy ul. Wiejskiej. Wydaje się, że jest to prosta praca. Jednak są to tylko pozory. Pracodawca stawia przed potencjalnym pracownikiem szereg wymagań. Do zadań osoby dbającej o czystość sejmowych korytarzy będzie należało między innymi: mycie okien, pranie dywanów i mebli, sortowanie makulatury, uzupełnianie środków czystości, a także dbałość o urządzenia i sprzęt niezbędny do wykonywania pracy. Jest to standardowa lista obowiązków, z którymi musi zmierzyć się sprzątaczka w każdej firmie. Nie to jest więc najdziwniejsze w  opublikowanym ogłoszeniu.

Sejm proponuje pracęm - wymagania są bardzo wysokie

Przed potencjalną sprzątaczką bądź sprzątaczem w kancelarii Sejmu RP stoi szereg wymagań. Osoby te muszą mieć wykształcenie co najmniej zawodowe. Ponadto powinna cechować ich uczciwość, wysoka motywacja do pracy, a także gotowość do prac na wysokościach. W ogłoszeniu wspomniano również, że kandydat musi legitymować się doświadczeniem na podobnym stanowisku i posiadać wiedzę na temat środków do utrzymania czystości. W przeciwnym razie może zapomnieć o perspektywie pracy w Sejmie. Ogłoszenie opublikowane przez Kancelarię Sejmu RP już zdążyło wzbudzić oburzenie internautów. Opinia publiczna wydała w tej sprawie jednoznaczny osąd: wymagania, jakie Sejm stawia przed kandydatami na osobę sprzątającą są wygórowane. Firmy sprzątające na ogół nie wymagają wykształcenia wyższego niż podstawowe. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tych wymagań nie spełnia większość posłów! Internauci są oburzeni

Ponadto internauci komentowali, że wymagania o uczciwości nie są spełnione przez większość posłów. Nie jest też oczywiste, że mogą się oni wylegitymować wykształceniem wyższym niż zawodowe. W ogłoszeniu nie wspomniano również o proponowanej stawce za wykonywaną pracę. Nie wiadomo też, czy ogłoszenie rzeczywiście zostało skierowane do zwykłych obywateli, czy pracę będą mogły wykonywać wcześniej wybrane osoby.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dawna ikona TVP, dziś wygląda POTWORNIE. Nie uwierzycie, kto jest jej mężem!
  2. Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Co się dzieje? Powiedziała prawdę!
  3. To ona zastąpi Basię Kurdej-Szatan. Fani są wściekli
  4. Panika w Warszawie. Morawiecki wprowadził drugi stopnień alarmowy, ewakuowano metro
  5. Znaleziono teczkę współpracownika Kaczyńskiego. Już wiadomo, kto działał na rzecz służb PRL
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: NaTemat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News