Opozycja w panice. PiS będzie ich nagrywał

Opozycja w panice. PiS będzie ich nagrywał

Sejm czeka bardzo ważna, aczkolwiek kontrowersyjna modernizacja. Opozycja bije na alarm i twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość będzie nagrywało swoich przeciwników politycznych. Partia rządząca uważa takie oskarżenia za zupełnie bezpodstawne. 

Sejm był już świadkiem niejednej awantury. Będąc na mównicy posłowie nie przebierają w słowach i nierzadko posługują się językiem nieprzystającym do miejsca ich urzędowania. Najnowsza zmiana planowana w sejmie przez Prawo i Sprawiedliwość może spowodować, że opinia publiczna usłyszy również słowa z bardziej prywatnych konwersacji posłów.

Sejm - dyskusyjna dobra zmiana

Posłowie obecnej kadencji używają do głosowania urządzeń, które zadebiutowały w Sejmie w 2001 roku. Jeszcze za czasów rządu Platformy Obywatelskiej zapadła decyzja o konieczności modernizacji systemu i wymiany urządzeń. Wynikało to z zakończonej umowy na wsparcie producenta. Modernizacją urządzeń do głosowania zajmuje się firma Asseco, która wcześniej odpowiadała m.in. za taką samą modernizację w parlamencie litewskim. Urządzenia wyposażone są w duże dotykowe wyświetlacze i mikrofony. To właśnie rejestratory dźwięku budzą największe zastrzeżenie posłów opozycji. Ich zdaniem, urządzenia mogą posłużyć do nagrywania rozmów toczonych na ławach sejmowych. Takie nagrania mogłyby posłużyć jako potencjalna broń w rozgrywkach politycznych.

Kiedy w Sejmie nowy system głosowania

Nowy system do głosowania miał pojawić się w Sejmie już po wakacjach, ale ubiegłego roku. Doszło nawet do zainstalowania sprzętu, ale ten nie przeszedł testów na sali sejmowej. Kancelaria Sejmu twierdzi, że niezbędny jest "rozszerzony proces testowania". Nieoficjalnie, jeden z informatyków znających projekt poinformował, że system miał problem z poprawnym przeliczaniem głosów. Podobno miał popełniać proste błędy wypaczające wyniki głosowań. Opozycja z miejsca zakwestionowała decyzję o wybraniu akurat tego systemu. - Ten problem pojawia się w momencie, gdy mnożą się wątpliwości dotyczące głosowań - skomentował Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej. Kiedy w takim razie nowy system do głosowania pojawi się w Sejmie? Jest możliwość, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Aż trudno uwierzyć. Oto dlaczego odszedł najbliższy przyjaciel prezydenta
  2. Co za upokorzenie. Kaczyński został ZMUSZONY, żeby zrobić z Szydło premiera
  3. Morawiecki został wygwizdany. Polacy okrutnie poniżyli premiera
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News