Sejm w żałobie. Nagła, tragiczna śmierć podczas mszy świętej
Bartłomiej Chudy - 9 Stycznia 2019

Sejm w żałobie. Nagła, tragiczna śmierć podczas mszy świętej

Sejm i znajdująca się w nim kaplica były dla niego jednym z wielu miejsc posługi. Na wieczny spoczynek odszedł duchowny, którego katoliccy posłowie darzyli wielkim szacunkiem. To właśnie on odprawiał msze w Sejmie. Nie żyje prałat Stanisław Kalinowski. 

Sejm łączy się dziś w bólu z bliskimi księdza prałata Stanisława Kalinowskiego. Jak donosi Parafia Rzymskokatolicka Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie, duchowny zmarł rano 8 stycznia.

Sejm wspomina księdza Stanisława Kalinowskiego

Niewielu spodziewało się śmierci kapłana. "Gość Niedzielny" donosi, że nastąpiła ona niedługo po tym, jak Stanisław Kalinowski zasłabł podczas prowadzonej przez niego mszy świętej. Na interwencję medyczną było już za późno... - Był człowiekiem niezwykle ciepłym, życzliwym ludziom. Taki cichy, dobry robotnik winnicy Pańskiej - wspomina kapłana w warszawskim "Gościu Niedzielnym" Janusz Bodzon, kanclerz warszawskiej kurii. Ksiądz prałat Stanisław Kalinowski żył 73 lata. Urodził się w kwietniu 1945 r. w Kłudnie, należącym do diecezji sandomierskiej. Przyjął święcenia kapłański z rąk prymasa tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
rodzina królewskaRodzina królewska musi tego żałować. Wielka Brytania poznała jej mroczne sekretyCzytaj dalej
W trakcie swojej 49-letniej posługi pracował m. in. w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, jako kapelan kaplicy w Sejmie, a ostatnio był sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego. Wierni pamiętają go jako wikariusza z parafii w wielu rejonach Mazowsza i Warszawy - Iłowa koło Sochaczewa, Skierniewic, Rembertowa, Otwocka czy Wilanowa. Od blisko 18 lat był rezydentem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach (część Ursynowa, dzielnicy Warszawy). I to właśnie tam odprawiał swoją ostatnią mszę, w trakcie której zasłabł. Za rok obchodziły 50-lecie sakramentu kapłaństwa. Niestety, nie było mu dane doczekać tak pięknego jubileuszu. Jak informuje parafia, pogrzeb byłego kapelana kaplicy w Sejmie odbędzie się w sobotę o godz. 11 w miejscu, w Pyrach. Czytamy ponadto, że ciało księdza będzie wystawione w świątyni od godz. 9.30. Tuż przed żałobną mszą przewidziano modlitwę w jego intencji. Ks. Kalinowski zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Barbara Kurdej-Szatan pokazała BARDZO odważne zdjęcie. Ludzie oszaleli!
  2. Fani zejdą na zawał. Brat Magdy Gessler to znany i ZNIENAWIDZONY polityk
  3. Bernadeta Krynicka: kim jest posłanka, która poniżyła protestujących w Sejmie niepełnosprawnych?
  4. Skandaliczna decyzja prokuratury ws. śmierci Stachowiaka! Są zarzuty, ale nie dla policjantów
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
GłówneHoroskop runiczny 2019: Co cię czeka w nowym roku? Runy zdradzają tajemnice!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News