Skandal w Sejmie! Z tego się już nie wytłumaczą

Skandal w Sejmie! Z tego się już nie wytłumaczą

Polski Sejm jest w ostatnich dniach miejscem prawdziwych batalii. Teraz miał tam miejsce prawdziwy skandal na ogromną skalę. Bez wątpienia rząd PiS tak łatwo się z tego nie wytłumaczy.

Sejm zawsze jest miejscem nagłaśnianych problemów, protestów i wszelkich wydarzeń, które w mediach odbijają się szerokim echem. Jednak nie da się ukryć, że ostatni czas jest przepełniony różnego rodzaju skandalami i głośnymi wydarzeniami z partią rządzącą w roli głównej. Teraz wyszedł na jaw kolejny skandal, tym razem związany ze strażą marszałkowską, a dokładniej z jej uposażeniem.

Sejm: wielki skandal

Straż marszałkowska od stycznia tego roku stała się prawdziwą służbą mundurową, a od jakiegoś czasu jej funkcjonariusze mogą być wyposażeni również w broń. Cały obecny kłopot związany jest jednak z wyposażeniem reprezentatywnym, a dokładniej szablami, w które według wielu funkcjonariusze zostali wyposażeni bezprawnie. Wszystko rozchodzi się o jeden z artykułów w ustawie o straży marszałkowskiej, który mówi, że „marszałek Sejmu określi, w drodze zarządzenia, rodzaje broni paradnej przysługującej funkcjonariuszom straży marszałkowskiej oraz jej wzory, a także przypadki występowania z tą bronią”. Szkopuł tkwi w tym, że w dniu wydania szabli takie zarządzenie nie zostało jeszcze wydane. Nawet Centrum Informacyjne Sejmu zaznacza, że zarządzenie było wymagane. Jednak nie komentuje już tego, czy wydanie szabel było zgodne z prawem. Wiele osób wskazuje, że nie był to czyn zgodny z przepisami. Jedną z nich jest Mec. Andrzej Turczyn z Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. - Wyposażenie w broń paradną w oparciu o dopiero projektowane zarządzenie było niezgodne z prawem. Konstytucja mówi, że organy państwa działają na podstawie i w granicach prawa. Brak przepisu oznacza dla władzy publicznej zakaz działania - mówił. Dodatkowym problemem jest fakt, że nowe mundury, jak i broń paradna kosztują i według członków opozycji Sejm w tym momencie ma na głowie znacznie ważniejsze wydatki niż stroje paradne straży marszałkowskiej. - Mam wrażenie, że nowe mundury galowe, których wzory są na granicy dobrego smaku, szable i kordziki mają służyć tylko zaspokojeniu próżności pana marszałka - mówi poseł PO Jarosław Urbaniak. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Australia ostrzega! W sierpniu wybuchnie III wojna światowa

PRZECZYTAJ: Brudziński i Morawiecki wydali WYROK. Pozbywają się czołowego polityka PiS

PRZECZYTAJ: Patryk Jaki może zapukać do twoich drzwi! To nie żart

PRZECZYTAJ: Pies zaczął szturchać ciężarną opiekunkę. Uratował jej tym życie

fot. wikipedia.rog screen youtube.com/PolitykaPL fot. wikipedia.org źródło: rp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News