Sejm podliczył, ile kosztował protest niepełnosprawnych. Wyborcy PiS dostali furii

Sejm podliczył, ile kosztował protest niepełnosprawnych. Wyborcy PiS dostali furii

Sejm zdecydował się na podliczenie kosztów, jakie wygenerował protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jedno jest pewne - wyborcy PiS dostali furii na tę wieść.

W przypadku kosztów, jakie wygenerował protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - pojawiają się dwie, rozbieżne wersje. Jedna to to, co twierdzi Iwona Hartwich - jedna z najbardziej rozpoznawalnych protestujących, a druga to to, co wyliczył Sejm. Wspomniany protest trwał w Sejmie aż 40 dni. Jak wyliczyła Kancelaria Sejmu - to wszystko kosztowało podatników aż 66 tys. złotych. Jednakże, to co wyliczyła osobiście Iwona Hartwich w pewnym sensie ośmieszają wyliczenia polityków.

Sejm podliczył koszt protestu osób niepełnosprawnych

Kobieta na swoim Twitterze podała inną, zdecydowanie dającą do myślenia kwotę. Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych od lat walczą o zwiększenie zasiłku pielęgnacyjnego. W porównaniu do budżetowej oszczędności wynikającej z braku podwyżek od kilkunastu lat, jest on absolutnie niewspółmierny. - Koszt 40-dniowego Protestu obliczony na 66.000 zł. Zasiłek pielęgnacyjny 153 zł nie był weryfikowany od 2006 roku. Rząd na osobach z niepełnosprawnością zaoszczędził przez lata ok. 3 mld złotych - napisała Hartwich. Według tego, co twierdzi Kancelaria, nad bezpieczeństwem protestujących czuwali pracownicy parlamentu, a co więcej, byli oni objęci całodobową opieką medyczną. To wszystko mieli zapewnione podobno nawet w dni i wolne od pracy, co oczywiste - generowało to dodatkowe koszty. Tym bardziej, że niepełnosprawni mogli się również na miejscu rehabilitować pod okiem wykwalifikowanych rehabilitantów oraz mieli zapewnione posiłki. - Były to codziennie przygotowywane przez pracowników Kancelarii Sejmu posiłki składające się ze śniadania, dwudaniowego obiadu i kolacji. Były one dostarczane w godzinach uzgodnionych z osobami protestującymi – tłumaczyła cytowana przez Radio Maryja, szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Wyborcy PiS dostali furii!

Wyborcy PiS są na to oburzeni i pytają, kto za to zapłaci? Niestety, podatnicy. Spotkało się to z ogromnym niezadowoleniem wyborców PiS, którzy dali upust swojej złości. - No przepraszam ale to Pani Wielgus zapraszała to niech płaci a nie my podatnicy. Sama się zadeklarowała że zapłaci - napisała jedna z internautek. - Skoro tyle kosztowało utrzymanie osoby niepełnosprawnej czyli te 1650 zł to jest idealny miernik ile powinna wynosić renta dla osoby niepełnosprawnej - zasugerował ktoś inny. - Utrzymanie kilku osób 66 000 tys. zł w ciągu 40 dni, jak to się ma do 740 zł renty? - pyta rządzących internauta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor DDTVN stracił pracę! W tle problemy rodzinne
  2. MORDUJE bezbronne zwierzęta z uśmiechem na twarzy: “Zabijam jedną fokę tygodniowo. Kocham je”
  3. Tak naprawdę NIE dostajesz obiecanych 500 zł. Oto jak PiS wykiwał Polaków
  4. Burza w sieci, chodzi o seks-taśmę legendarnej wokalistki. Gejowska afera w tle
  5. Nie do wiary! Słynna para polskiego sportu rozstała się
Źródło: natemat.pl    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News