Na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15 podjęli uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec narzucania krajom członkowskim z góry ustalonych liczb imigrantów z Bliskiego Wschodu. 

Jak czytamy w przyjętej przez Sejm uchwale, polski parlament „wyraża zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek prób ustanawiania unijnych stałych mechanizmów alokacji uchodźców czy imigrantów. Instrumenty polityki uchodźczej i imigracyjnej powinny pozostać w rękach państwa polskiego”.

Jak przekonują autorzy uchwały, imigranci są jednym z głównych źródeł napięć w Europie, dlatego też Polska będzie pomagała uchodźcom udzielając im pomocy tam gdzie jest to potrzebne, czyli m.in. w krajach ich zamieszkania lub krajach gdzie pierwotnie trafili po ucieczce ze swojej ojczyzny.

Uchwała głosi ponadto, że Polska może przyjąć część uchodźców pod warunkiem, że będą to kobiety z dziećmi będące członkami mniejszości religijnych, czyli de facto chrześcijanami.

Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15. Przeciwko głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Od głosu wstrzymali się posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: sejm.gov.pl / warszawa w pigułce 

...

Zobacz również