Zwiększenie kwoty wolnej od podatku to jedna z najbardziej oczekiwanych przez Polaków obietnic jakie składały w kampaniach wyborczych partie polityczne od prawa do lewa. Jednak to co wydarzyło się dzisiaj w Sejmie mówi bardzo wiele o podejściu większości polityków do swoich obietnic. 

Klub parlamentarny Kukiz’15 złożył ostatnio projekt ustawy zakładający zrównanie kwoty wolnej od podatku do równego poziomu dla posłów i zwykłych obywateli. Aktualnie jest to 30 tys. złotych dla posłów i nieco ponad 3 tys. dla szarych obywateli. Kukiz’15 proponuje podniesienie KWOP dla obywateli do poziomu jaki mają posłowie.

Dzisiaj odbyło się pierwsze czytanie projektu formacji Kukiza, jednak najwidoczniej kompletnie nie zainteresowało to polityków pozostałych formacji znajdujących się w Sejmie.

Miejsce gdzie powinni zasiadać posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej świeciły pustkami. Na sali plenarnej byli obecni jedynie posłowie Kukiz’15.

 – Przyjrzyjcie się uważnie jak partyjni politycy szanują Was, Obywateli. Nie przemęczają się za Wasze pieniądze, prawda? Sala sejmowa świeci pustkami – czytamy na profilu Kukiz’15, który opublikował zdjęcia z dzisiejszego czytania.

Jak zauważyli politycy Kukiz’15, sytuacja diametralnie się różni gdy odbywają się debaty nt. zwiększenia przywilejów posłów. Wtedy sala plenarna jest wypełniona po brzegi.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh

Zobacz również