Sensacyjne doniesienia z Sejmu! Kaczyński patrzy z niedowierzaniem
Mikołaj Pilecki - 5 Grudnia 2018

Sensacyjne doniesienia z Sejmu! Kaczyński patrzy z niedowierzaniem

Sejm ma od dziś nowy klub parlamentarny, który liczebnie ustępuje jedynie PiS i jego koalicjantom. Ugrupowanie mierzy w walkę z rządem i łączenie inicjatyw opozycyjnych. Czy to ostateczny krok do większej politycznej fuzji?

Sejm RP od następnego posiedzenia składał się będzie z nowego klubu. Tzw. "zbuntowani" posłowie Nowoczesnej dołączyli do Platformy Obywatelskiej i utworzyli klub o nazwie "PO-Koalicja Obywatelska". Takie rozwiązanie nie spodobało się jednak szefowej Nowoczesnej Katarzynie Lubnauer. Nowe ugrupowanie ma na celu lepszą i przede wszystkim wspólną walkę z Prawem i Sprawiedliwością, która zdaniem zaangażowanych w nie polityków ważniejsza jest obecnie od różnic wszelkich różnic poglądowych.

Sejm: powstało nowe koło poselskie

PO-Koalicja Obywatelska ma być kolejnym etapem wchłaniania Nowoczesnej przez Platformę Obywatelską, co następuje już od wielu miesięcy. Jedną z inicjatorek przedsięwzięcia jest dawna posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pichowicz, która otrzymała także stanowisko wiceprezes nowego klubu. - Dzisiaj głównym celem jest walka z PiS-em. Wiemy, że w Nowoczesnej są osoby, które chcą iść samotną drogą. Wszystkim, którzy chcą wzmacniać Koalicję Obywatelską ,zapraszamy do współpracy. Te drzwi do wzmacniania KO są dla wszystkich szeroko otwarte - powiedziała w rozmowie z mediami posłanka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Rodzina królewskaKrólowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwaCzytaj dalej
- Wiemy, że ten wspólny klub to klub, który da szanse gwarancję dobrej współpracy. To będzie ważny znak, że w polityce wszystko jest możliwe. Będziemy łączyć, a nie dzielić [...] Będę także namawiał do przyłączenia się do nowego klubu panią przewodniczącą Katarzynę Lubnauer - stwierdził Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO.

Jaka będzie reakcja Zjednoczonej Prawicy?

Celem nowego ugrupowania jest przede wszystkim walka z obecną koalicją rządzącą, czyli zagrożenie pozycji Jarosława Kaczyńskiego. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że prezes PiS nie przejmuje się sejmową fuzją, która pod względem liczby posłów nie może mu w żaden sposób zagrozić.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński pochodzenie: Szokujące plamy na rodzie prezesa PiS
  2. Krystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki polityków
  3. Andrzej Duda stanowczo przesadził! Zbiorowe oburzenie
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
2019Horoskop na 2019 rok. Jakie czekają Cię niespodzianki? Możesz się zdziwić!Czytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News