Sejm: nocne głosowanie nad ustawą o cenach prądu
fot. flickr.com
Karol Zaborowski - 22 Lutego 2019

Nocne głosowanie w Sejmie! Nagle zmieniono kontrowersyjną ustawę

Sejm aż huczy za sprawą nocnego głosowania nad kontrowersyjną ustawą o cenach prądu. Wiele osób obawia się, że wprowadzone zmiany wpłyną realnie na ceny za energię elektryczną. Czyżby plan PiS nie wypalił?

Sejm pod koniec ubiegłego roku skupił swoją pracę nad ustawą, która miała zapobiec podwyżkom cen prądu. Wiele wskazywało, że czekać nas mogą największe podwyżki od wielu lat. Wielu Polaków stanęło przed sytuacją, w której ich rachunki mogły wzrosnąć nawet o 70%. Jednak rząd PiS od samego początku zapewniał nas, że żadnych podwyżek nie będzie. W trybie ekspresowym powstała ustawa, która miała to uregulować, jednak teraz została zmieniona podczas nocnego głosowania.

Sejm: nocne głosowanie nad ustawą o cenach prądu

Ustawa regulująca ceny prądu na ten rok od samego początku wzbudzała masę kontrowersji. Większość z nich skupiała się na tempie jej powstania. Pracując pod tak dużą presją czasu bardzo łatwo o błąd, a taki może być bardzo dotkliwy zarówno dla obywatela, jak i rządu, który tę ustawę uchwalił. Nie da się ukryć, że projekt był bezbłędny, a wszelkie niedociągnięcia były szeroko komentowane w mediach.

DodaDoda zamierza odejść z show-biznesu. Jej ostatnie słowa zaniepokoiły fanówCzytaj dalej


Teraz Internet dosłownie grzmi za sprawą nocnego głosowania, które wniosło liczne zmiany do treści ustawy. Musiały one zostać zamieszczone, ponieważ Komisja Europejska dopatrzyła się w pierwotnym tekście pewnych niedociągnięć. Dotyczyły one ograniczenia roli regulatora, czyli w tym przypadku Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Uporządkowania wymagały również taryfy. W ten sposób ceny stosowane przez spółki obrotu zostaną oparte na taryfach URE z 31 grudnia. Jeżeli jednak ceny są nieregulowane przez URE, ponieważ zostały ustalone poprzez przetarg, mogą być oparte na podstawie cen z 30 czerwca ubiegłego roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

jarosław kaczyńskiJarosław Kaczyński musi być załamany! Jego wizerunek legł w gruzachCzytaj dalej

Na szczęście zmiany nie wpływają znacząco na sytuację konsumentów, ale były wymagane, ponieważ bez nich na rynku mógłby zapanować straszny bałagan. Podczas konferencji Krzysztof Tchórzewski zapewniał, że ceny prądu nadal nie będą przekraczać cen z grudnia 2018 roku.

- Niniejsza zmiana wprowadza dodatkowe rozwiązania porządkujące ustawę, które zostały uzgodnione w ramach naszych spotkań w Komisji Europejskiej. Chciałbym podkreślić, że rachunek za energię elektryczną w tym roku nie ulegnie zmianie w stosunku do 2018 roku - mówiłminister energii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan ma idealne wymiary! Miliony kobiet chciałyby tak wyglądać
  2. Co studiował Marcin Prokop? Niesamowite, że po takich studiach pracuje w TVN!
  3. Dramat Krzysztofa Jackowskiego. Rodzina jasnowidza jest nękana
  4. Kuzynka premiera Morawieckiego dostała państwową posadę. Kariera jak z bajki
  5. Doda zamierza odejść z show-biznesu. Jej ostatnie słowa zaniepokoiły fanów

Krzysztof Jackowski o śmierci znanych ludziKrzysztof Jackowski o śmierci znanych ludzi. Wstrząsające słowa poruszyły wszystkich [ODŚWIEŻONE]Czytaj dalej

źródło: Innpoland

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News