Opozycja w żałobie. Nie żyje szanowana posłanka na Sejm, wstrząsająca śmierć

Opozycja w żałobie. Nie żyje szanowana posłanka na Sejm, wstrząsająca śmierć

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poniósł nieoczekiwaną stratę. W młodym wieku zmarła znana posłanka związana z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Platformą Obywatelską.

Sejm obiegła wiadomość o nagłej śmierci byłej posłanki pochodzącej z Warmii i Mazur. Joanna Sosnowska zmarła niespodziewanie w Londynie, przebywając w odwiedzinach u swoich znajomych. Miała 50 lat.

Sejm w żałobie

Joanna Sosnowska wybrała się do Londynu aby odwiedzić swoich znajomych. W poniedziałek rano jej najbliżsi wyszli do pracy. Kiedy wrócili do domu była posłanka już nie żyła. Na miejsce od razu wezwano lekarza, który niestety nie był w stanie udzielić już żadnej pomocy i stwierdził zgon. Co ważne, od razu wykluczono udział osób trzecich. Śmierć byłej posłanki jest wstrząsająca przede wszystkim ze względu na jej młody wiek. Nic nie wiadomo o jakichkolwiek problemach 50-letniej Sosnowskiej, który mogłyby zakończyć się tak niespodziewaną tragedią. W Anglii jest już córka zmarłej posłanki, która dla celów formalnych ma zidentyfikować ciało swojej matki. Na ten moment nie wiadomo co było przyczyną śmierci Joanny Sosnowskiej. Ustalenia zapadną dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Sosnowska rozpoczęła swoją karierę polityczną w latach 90-tych. Była posłanką III i IV kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2004 roku przeszła do Socjaldemokracji Polskiej, ale w 2005 nie została ponownie wybrana do Sejmu. Joanna Sosnowska była również bardzo aktywna na lokalnej scenie politycznej. W 2006 roku uzyskała mandat Rady Miasta Olsztyna. Po dwóch latach zaliczyła polityczny transfer do klubu radnych PO.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Macierewicz mu tego nie odpuści! Jaki zniszczył go dwoma zdaniami 
  2. Opozycja będzie miała swojego Jarosława Kaczyńskiego! 
  3. Beata Szydło ujawnia kulisy swojej dymisji. Tak potraktował ją Kaczyński 
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu