sejm(1)(1)
fot. flickr.com
Karol Zaborowski - 12 Grudnia 2018

Morawiecki podłożył się Sejmowi. Możliwa rychła dymisja rządu

Sejm bez wątpienia jest miejscem, gdzie panuje często bardzo napięta atmosfera. Teraz w parlamencie trwa głosowanie, od którego zależeć będzie przyszłość premiera Mateusza Morawieckiego. Premier wystąpił bowiem o wotum zaufania.

Sejm podczas sprawowani władzy przez rząd PiS był miejscem wielu awantur. Już nie jednokrotnie z mównicy padały poważne oskarżenia zarówno w stronę opozycji, jak i obozu władzy. Jednak do słownych przepychanek polityków zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak teraz przeprowadzane jest głosowanie, które może zupełnie odmienić los polskiego rządu. Nie da się ukryć, że Mateusz Morawiecki sam się podłożył, a taka zuchwałość może go bardzo słono kosztować.

Mateusz Morawiecki złożył wniosek o przyznanie wotum zaufania

Pozycja Morawieckiego już podczas wyborów samorządowych została bardzo poważnie podkopana. Jest to skutkiem jego wypowiedzi, które doprowadziły do dwóch pozwów złożonych wobec niego w trybie wyborczym. Sąd wtedy też wydał wyrok, który jest bardzo niekorzystny dla premiera, ponieważ wprost pokazuje kłamstwa Mateusza Morawieckiego. To sprawiło, że premier dla wielu Polaków znalazł się na przegranej pozycji, a jego rząd stracił jakąkolwiek wiarygodność. Również opozycja jest teraz bardzo cięta względem Morawieckiego i właśnie dlatego tak dziwi fakt, że premier złożył w Sejmie wniosek o ponowne przyznanie mu wotum zaufania. Przypomnimy, że jeżeli wotum premier nie uzyska cały rząd zostanie podany do dymisji. - Nasza propozycja jest jasna i tę propozycję chciałbym wzmocnić. Sejm jest emanacją woli narodu i to od niego będzie zależało czy będziemy mogli kontynuować naszą misję. Dlatego złożę zaraz do Marszałka Sejmu wniosek o wotum zaufania - mówił Mateusz Morawiecki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

Manifestacja władzy?

Nie jest to plotka wyssana z palca, a potwierdzona informacja, którą przekazał na mediach społecznościowych sam Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O sprawie mówią już media w całym kraju. - Przed chwilą Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów zwrócił się do Sejmu z wnioskiem o wyrażenie wotum zaufania. Za chwilę zaczynamy debatę na ten temat - czytamy. Dla wielu osób jest to przejaw pychy Morawieckiego, który doskonale wie, że jego partia w Semie ma bezwzględną większość. Według nich premier w ten sposób chce pokazać opozycji i swoim przeciwnikom, że jest nie do ruszenia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Miało się nie wydać przed wyborami! Kuchciński właśnie wbił gwóźdź do trumny Kaczyńskiego
  2. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  3. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Jak może patrzeć wyborcom w twarz?!
  4. PiS ukrywał to od początku! Wyciekło kogo chce się pozbyć Morawiecki
  5. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
TaśmyTaśmy, które wywołały polityczne trzęsienie ziemi w PolsceCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News