jarosław kaczynski_po
yt/tvp
Anna Maria Guziewska - 31 Grudnia 2018

Sensacyjne doniesienia z Sejmu! PiS wejdzie w koalicję z partią opozycyjną

Sejm zmieni swoje siły? Media od miesięcy informują o zagrożeniu PiS-u w starciu z innymi partiami podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych. Chociaż sondaże nie przewidują dramatycznych spadków dla polskiej Prawicy, okazuje się, że premier ma zaskakujące przemyślenia.

Sejm diametralnie zmieni układ sił? Zbliżające się wybory parlamentarne mogą wpłynąć na przyszłość Prawa i Sprawiedliwości. Uaktualniane sondaże wskazują na tendencję spadkową dla Prawicy, a w ostatnim z wywiadów Mateusz Morawiecki podzielił się zaskakującymi przemyśleniami. Czy szef rządu myśli o koalicji z opozycją?

Jak będzie wyglądał Sejm po wyborach w 2019 roku? Zaskakująca wizja Mateusza Morawieckiego i wizja koalicji

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Mateusz Morawiecki opowiedział o swoich wspomnieniach z czasów, gdy o fotelu szefa rządu nawet nie marzył. Premier odniósł się do zaskakującej wizji - koalicji partii Jarosława Kaczyńskiego z Sojuszem Lewicy Demokratycznej lub Polskim Stronnictwem Ludowym. - Miałem ogólne poczucie, że chcę wejść do polityki. Z tą myślą szedłem do pracy w bankowości. Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP. Ale przecież trudno było przewidzieć wygraną PiS w 2015 r. Jarosław Kaczyński niczego mi nie obiecywał. Skłamałbym, że nie widziałem siebie w przyszłym rządzie PiS. Sądziłem jednak, że to prędzej będzie koalicja z PSL, ba, może nawet z SLD. Byłem gotów także w takim przypadku pracować. Kłóciłem się o to z kolegami z dawnego podziemia - powiedział premier w rozmowie z dziennikiem.

Tendencje w polityce. Ekspert wyjaśnia

W ocenie Antoniego Dudka, który wywiad przeanalizował, pojawiły się dwie drogi interpretacji. Z jednej strony można je zwalić na lapsus, z drugiej - zrzucić na próbę utorowania sobie drogi premiera do ewentualnych koalicji. Nieobecna w Sejmie Lewica oraz dość przerzedzone szeregi PSL będą mogły próbować swoich sił połączenia się z silniejszym.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
- Jeśli z biegiem lat coś się we mnie zmienia, to głównie podejście do przeciwników politycznych z czasów PRL – mam dziś nawet do SLD bardziej miłosierne nastawienie niż 15 czy 30 lat temu. Razem żyjemy w Polsce i razem powinniśmy o nią dbać. Kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem - powiedział w wywiadzie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Mateusz Morawiecki. Jeśli założenia mediów się potwierdzą, Sejm musi się przygotować na dość wyraźny przewrót. Ewentualne zmiany układów sił z pewnością wyklarują się w kampanii wyborczej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  2. Straszna historia. Matce Mateusza Morawieckiego grożono gwałtem
  3. Mateusz Morawiecki pojawił się w serialu Klan! Polacy nie mogą uwierzyć
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
Prezes PiSJarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News