Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu emocje sięgają zenitu. Rząd Prawa i Sprawiedliwości rozlicza poprzednią ekipę. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaprezentował m.in. długą na kilka metrów listę roszczeń wykonawców i podwykonawców budowy autostrad wobec poprzedniego rządu.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawia wyniki audytu przeprowadzonego we wszystkich ministerstwach po przejęciu władzy przez formację Kaczyńskiego. Każdy z ministrów przedstawi raport dot. tego co zastał w swoim resorcie.

 – W rządzie PO -PSL było przyzwolenie na ogromne przewinienia, utracono miliardy zł. Deficyt w Krajowym Funduszu Drogowym po 8 latach rządu to 62 mld zł. Uposażenia w spółkach kolejowych szło w miliony złotych – powiedział Adamczyk, dodając, że sam remont gabinetu jego poprzednika kosztował podatników 1,2 mln złotych.

ZOBACZ TAKŻE – Gorąco w Sejmie. Premier Szydło: Przez rządy PO Polacy stracili 340 mld zł

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawił także posłom długą na kilka metrów listę roszczeń wykonawców i podwykonawców budowy autostrad wobec rządu Platformy i PSL.

 – To jest wydruk z plotera. Ta taśma papieru ma długość ponad pięć metrów. To jest lista roszczeń firm drogowych, które realizowały inwestycje drogowe w Polsce w latach 2008-2015. Tych roszczeń złożono na kwotę ponad 10 miliardów złotych – powiedział Adamczyk.

https://www.youtube.com/watch?v=bi31wofcmVc

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: relacje sejmowe

...

Zobacz również